Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A
  • MadFrog

  • Mesaje scrise: 167
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 z17dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Masina mea Vectra A din 1995 motor X16SZ are probleme cu ambreiajul, mai exact a inceput sa patineze discul. M-am hotarat sa cumpar kitul de ambreiaj (am gasit LUK la 350 lei = disc+placa+rulment). Am fost la 2 service uri si mi s-a cerut 400 de lei, iar la un mecanic care lucreaza acasa 300 de lei. M-am gandit sa incerc sa fac eu aceasta operatiune si din acest motiv vreau sa va cer parerea, eventual sa ma ajute cu cateva sfaturi cei care au facut asta la acest tip de motor. E complicata operatiunea, ma descurc? Sau doar e mult de munca? Risc sa stric ceva?Ca ma gandesc ca 300 de lei sunt bani si daca cu putina atentie si putin ajutor din partea voastra m-as descurca acasa in curte nu ar avea rost sa mai merg la mecanic. Daca cineva are si un tutorial, rog sa il puna. Multumesc!
  • bejenaru_teod

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2010

  • Mesaj Privat
salut daca ai volanta plata poti schimba ambreiajul fara sa demontezi cutia de viteze- daca este volanta concava trebuie demontata cutia -ai o fereastra de vizitare in partea de jos a cutiei o demontezi si te uiti
  • MadFrog

  • Mesaje scrise: 167
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 z17dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Banuiesc ca la modelul asta este la fel la orice vectra x16sz. Nu stie nimeni care a schimbat?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR