Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • Aur3lian

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 1.9 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Salutare,
Am cumparat masina noua de la Erebus si dupa ce ca am dat si o caruta de bani, nu a fost predata foarte curata.
Plus ca deja prezinta cateva probleme .
1. Se aprinde cateodata becul cu masina si cheita. Apoi se stinge. Sta aprins destul de mult.
La service mi au spus ca e nu stiu ce senzor sau ca e motorina proasta. Rolling Eyes
2.Se aprinde cateodata becul de la ulei, desi am verificat uleiul si e ok.Nu am primit explicatii Embarassed
3. La un drum lung, mi s-a resetat kilometrajul, am sunat la opel pentru ca nu eram in bucuresti si mi s-a spus ca e de domeniul SF. Question

masina are 10 000 km


Ultima modificare facuta de Aur3lian la Joi 29 Jan, 2009 4:22 pm
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
salut,
cati km are masina acum, masina este inca in garantie?
daca da sa iti dea cei de la erebus in scris ca masina este ok, mergi la opc si rezolvi problema
  • Aur3lian

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 1.9 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2009

  • Mesaj Privat
10 000km si este in garantie... niste hoti
  • vali zak

  • Mesaje scrise: 386
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Daca ai filtru de particule foloseste o motorina buna (de ex. MOL) si nu vei mai avea probleme iar km s-au resetat la jurnarier pt. ca e normal la opel,dupa 2000 km parcursi sa revina la 0 .Cat despre becul de ulei poate fi decat sonda care poate avea un contact imperfect avand in vedere faptul ca se aprinde cand si cand....Eu am la servici un passat caruia ii patineaza ambreiajul de nou Shocked -cred ca e o problema mult mai mare decat a ta...iar despre reprezentanta sa stii ca cei de la Porsche au replicat; "e normal sa mai patineze,doar e hidraulic Shocked Cred ca cei de la E. sunt mici copii pe langa altii.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR