Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • m@u
  • OP
  • 1 mesaje
  • din 03 Jan 2012
  • Vectra 2006 z19dt
  • Prahova
  • m@u

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2012

  • Mesaj Privat
buna seara ,am o vectra c 2006 de ceva timp am probleme cu ea, la inceput se ineca si nu se tura mia aparut masina cu cheita , bun am fost cu ea la mecanic ,ca un facut cand am ajuns cu ea pe platforma si sa mergem sa o probam a mers perfect dar mecanicu care mia probato avem un mers sportiv adica foarte turata pe undeva la 3000 3500 ture si a spus ca ar fi fost putin inecata sa continui asa vreo 100km si sa i bag ceva in motorina un aditiv pt a cutata instalatia nici masina cu cheita nu se mai aprindea .am ajuns akasa dupa vreo 60 km de alergat si totul parea ok . a2 zi la fel sa intamplat ,akum sa aprins in bord martorul catalizator cel ca un ,,robinet,,am sunat la reprezentanta ,am facut programare peste o saptamana am fost la ei au puso pe tester singura defectiune egr ,l au schimbat si curatat tot pe acolo vreo 300 e toata afacerea am probato a mers bn dupa 15 km face la fel ,mnam intors am bagato din nou pe tester nimic anomalie nimik aprins in bord dar ea merge mai bn acum dar pe la 2000 ture ii da in nas dee la reprezentanta miau recomandat ecelasi aditiv pt motorina , ei nu au gasit nimik va rog ma puteti ajuta cu un sfat ceva mentionez nu sunt in tara sunt in spania undeva prin huelva multumesc ,astept sfaturi
  • svg_gabriel10

  • Mesaje scrise: 395
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Hola!
Au trecut aproape 2 ani de cand ai postat problema... Ai gasit rezolvarea? Ce era ?
Cu respect!
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR