Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • laur2709

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2013

  • Mesaj Privat
Am si eu o problema si nu stiu cum sa o rezolv: cand ploua,deci cand e umiditate mare,martorul din bord de la faruri ceata imi sta aprins continuu,dar am observat ca se stinge in momentul in care usa este deschisa ,deci se activeaza iluminatul din interior.precizez ca intensitatea lui e normala,iar can d apas pe butonul de actvare a farurilor ceata intensitatea devine mai puternica ,dar lampa ceata spate nu merge.
astept pareri
multumesc anticipat
  • luciraica

  • Mesaje scrise: 2,000
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2001 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2011

  • Mesaj Privat
verifica releul corespunzator... al 6-lea parca.. eventual schimba-l cu unul dintre celelalte si vezi cum se comporta
  • laur2709

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2013

  • Mesaj Privat
am incercat dar nici un rezultat,doar ca azi inainte sa incerc cu schimbarea releului am observat ca ii scazuse intensitatea,abia se mai vedea.apoi m-am uitat sa vad pe unde poate fi apa pe lapanourile electrice si am vazut ca jos in aripa stanga fata e ounitate cu mufe si era umeda .se poate sa fie de acolo?ce este aceasta?am uitat sa precizez ca am mers cu masina zilele acestea ploiase si de aceea am gandit ca poate fi de la unitatea de sub aripa sa fi intrat cumva apa?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR