Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • Dragos05

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2002 z17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2012

  • Mesaj Privat
are idee cineva daca ti s-a suspendat permisul dobandit in Spania poti sa dai de permis in tara?
Skip ads

  • king2pin

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 1.7 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2012

  • Mesaj Privat
potzi sa dai fara nici o problema... nu cred ca au baza de date ... din romania in spania si invers.....
  • UNHleaSHD

  • Mesaje scrise: 1,356
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Poti si nu poti.

Pentru ca te pune sa dai declaratie pe proprie raspundere ca nu ai permis in alta tara si asta romanesc e singurul. Dar in rest nu stie nimeni ca ai avut de spania si e suspendat.
  • Dragos05

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2002 z17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Multumesc, asa ma gandeam si eu, singura problema ar fi daca vrei sa conduci cu permisul romanesc nou dobandit din Ro in Spania unde il ai suspendat, daca te prinde e posibil sa dai grav de belele. Dar am citit pe un forum de militieni ca ar exista o baza de date la nivelul U.E. iar un militian mai al dracu ar putea sa te gaseasca si sa dai de belele chiar si in Ro
Skip ads

  • IonFive

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Cat de mult va inselati.

Fa tu chestia asta si sa vezi cum risti dosar penal pentru fals in acte. Ca sa stiti si voi, orice permis suspendat in alta tara din UE, este trimis in termen de 30 de zile autoritatilor emitente.
Mult succes cu asta.
  • Dragos05

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2002 z17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2012

  • Mesaj Privat
IonFive, era vorba de un permis Spaniol suspendat in Spania, si intrebarea era daca se poate dobandi un altul in Ro, teoretic e ilegal, dar practic acest lucru e posibil, cu riscul aferent bineinteles. Eu am un unchi caruia i s-a anulat permisul romanesc in Romania, dupa care s-a dus in Spania a dat acolo de permis, l-a luat si e bine mersi si acum dupa vreo5-6 ani cred..
  • alexhaiducu

  • Mesaje scrise: 780
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
pai de ce sa dea de altul? cand se da suspendare se da pe o perioada! cand se termina suspendarea primeste inapoi permisul! sau ia fost anulat? asta e cu totul alta situatie! cand se anuleaza i se da si o restrictie de reexaminare pentru redobandire o perioada de timp!
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR