Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • Amantu Andrei

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Merita acest bertone http://www.autovit.ro/opel-astra-C30970208.html 3200 euro?O opinie despre motor si consumul prin bucuresti daca se poate.
Skip ads

  • alexx_gan

  • Mesaje scrise: 838
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2013 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Daca iti iei masina asta nu trebuie sa te gandesti la consum pentru ca va consuma zic eu.
Eu unul nu as putea sa ma abtin sa nu o forjez.
Daca acei 82000 sunt reali poate se merita, daca nu te pricepi la motoare gaseste un prieten care se pricepe de preferat detinator de 2.0T (bertone) .
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Turbina in ce stare e?
Cum a fost intretinuta?
KM sunt sigur reali?
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
dupa calcul, nici 10k km/an n-a facut masina asta Smile deci a fost a unei "bunicute" care a vrut neaparat sa aiba 200 CP sub capota cand merge pana la piata...

Skip ads

  • timica

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Italia
  • Masina: Astra OPC 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Daca a fost adusa din italia probabil sunt reali. La cat de zgarciti sunt italienii cand e vorba de benzina Smile) (in jur de 1,89 € /l) nu prea merg mult cu asa ceva. Trebuie totusi un pic verificata. Din ce stiam eu motorul de 2.0 e cel mai potrivit dintre toate, dar consumul in Bucuresti cum spunea si un coleg mai sus nu cred ca are vreo importanta la asa masina. Iti va consuma destul de mult. Cauta topicul unde se vorbeste despre astfel de masina si vezi ce defecte pot sa apara.
  • ionutz84

  • Mesaje scrise: 201
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2010

  • Mesaj Privat
din ce stiu de la posesori de 2.0 consumul in oras este de 12-13 mers mai linistit Smile
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
"Tara de origine: Germania"
si acum, sa fim seriosi... cine-si ia un benzinar de 2.0 cu 200 CP si o tine in garaj/curte ca e scumpa benzina ?
asta sigur e manarita si ascunde si (multe) alte defecte...
parerea mea.
  • timica

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Italia
  • Masina: Astra OPC 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Nu vreau sa te contrazic deloc, si eu unul as gandi la fel. Chestia este ca masinile astea de " 200 cai putere " sunt folosite sambata si duminica la o plimbarica. In cursul saptamanii oameni merg cu fiat panda 1.3 mjet de la paraie fundul. Si mie mi se pare ca are putini km acea masina, dar daca sunt dati bine inapoi nu ai sa stii niciodata exact km reali.
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Ba ai sa stii ca are o gramada de km in plus cand o sa schimbi cam 90% din senzori si problemele la motor sa nu se fi terminat, cand o sa vezi ca turbo o s-o ia la un moment dat pe ulei, cand o sa auzi tzacanitul din motor diminetile reci, cand o sa palpaie becurile din bord ca instalatia de pe bradul de craciun... Nu cred ca neamtul nu isi permite sa mearga cu asa masina zi de zi.
  • Amantu Andrei

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Masina e adusa din germania in 2007.Avea vreo 48.000 in momentu ala,romanasu nostru nu a circulat asa mult cu ea.Asta cu km nu prea are relevanta poti lua una distrusa la 30000 si buna la 200000 depinde cum a fost ingrijita.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR