Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • scrumbie89

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2013

  • Mesaj Privat
Buna la toata lumea asi avea si eu o problema odata cu venirea frigului masina este cumparata de putin timp un opel vectra b x16xel am schimbat termostatul antigelul ca in vas parca avea cereale nush de la ce am dat jos antigelu cel avea am bagat apa cu jet de vreo 3 ori apoi am bagat antigel si apa distilata cu gandul ca voi avea caldura dar tre sa merg cel putin 50 de km k sa se incalzeasca apa ajunge repede la 80-90 de grade dar caldura in masina tot nu am ...cand vine cald dupa 50 de km cand vine rece nu are o regula anume nu mai stiu ce sai fac va rog ajutatima daca puteti
  • duhu_lampii

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1997 x20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2013

  • Mesaj Privat
vezi sa nu ai robinetul de caldura blocat sau vreo teava ceva infundata.Eu am avut probleme cu pompa de apa,dar imi fierbea mot,am crezut ca e termostatul dar erau paletii de la pompa
  • scrumbie89

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2013

  • Mesaj Privat
turu si returul care vin in radiatorul din fata masinii sunt calde....partea cu robinetul unde il pot inspecta?pe undei amplasat?la vectra b 1.6 16v?
  • duhu_lampii

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1997 x20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2013

  • Mesaj Privat
nu stiu cum vine la tn,dar vezi ca trebuie sa ai un furtun care intra si unul care iese in cabina,undeva in spatele motorului
  • scrumbie89

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2013

  • Mesaj Privat
problema rezolvata cumparat calorifer nou schimbat si acum am caldura multumesc pentru ajutor
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR