Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • george_eu25

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A1.7 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Am si eu o intrebare....
Am vazut pe o skoda octavia montata o statie CB in locul brichetei.Faza misto era ca daca se tragea clapa brichetei nu se mai vedea nimic,astfel ca nu facea cu ochiul hotilor!Pun si o poza ca sa va faceti o idee...
Acum,la opel se poate face asa ceva?Mai ales ca eu am exact acelasi tip de statie (Yosan cb300) si nu sunt fumator,bricheta stand nefolosita!

  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/vie...=asc&start=20
  • george_eu25

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A1.7 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Multumesc,dar eu am ales deja statia si am si postat de cateva ori pe topicul ala...Nu cer sfaturi legate de statie sau de antena.Ma interesa strict daca se poate scoate bricheta de la locul ei si daca se poate face cumva loc acolo.Adica o modificare adusa masinii.....Multumesc oricum inca o data pentru link.
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Pai se poate face orice, atata rimp cat stii ce vrei sa faci. Bricheta s-a scos deoarece alimentarea pentru CB se face oricum din priza pt bricheta, si nu avea loc CB-ul de ea. Trebuie sa tai mufa CB-ului si sa legi direct firele, insa ai grija sa fie "+" legat la "+" si sa ai si o siguranta legata pe acel fir. Spor la "ascuns".
L.E. ar fi cool daca ai avea o statie cu mufa de la mic din aia rapida, fara filet. Asa nu mai era chiar nimic la vedere.
  • george_eu25

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A1.7 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Cred ca pana la urma tot la desfacut ajung.....Statia ca marime intra in locul ala al brichetei.Faza e ca nu stiu daca se poate scoate si bricheta nu doar scrumiera.Ca doar asa are loc.Eu am schimbat anul trecut becul de la bricheta si nu mai tin minte daca se scoate si bricheta,dar sa ramana clapa intacta si sa poata fi montat totul perfecat inapoi.Ca daca ar fi asa ar fi super.
La octavia,dupa cum se vede si in poza daca se scoate tot ramane ca o tava acolo.
Cu legatul e simplu ca oricum o leg direct la baterie daca o sa o las acolo,iar cu microfonul la fel.Il scot de fiecare data si de bagat se baga foarte repede.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR