Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A
  • innsss93

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Buna ziua,sunt nou pe acest forum si ma bucur nespus de mult sa fac parte din acest club,am si eu o problema la masina am un Opel Vectra A din 1993,benzina motor de 1.8 ,deci problema mea este urmatoarea am probleme la alternator,am cumparat masina de aproximativ 2-3 luni,am dus-o astazi la un mecanic auto si problema e urmatoarea : ma sunat si mi-a zis in felul acesta , pe masina nu era un alternator original de Opel era unul de Fiat bun,am gasit un alternator secand de opel vectra exact ce imi trebuie,dar problema este ca nu are placutele de prindere sau ceva de genul acesta,din cate am inteles , alternatorul care era inainte cel de Fiat era prins prin improvizati facute de vechiul proprietar,care ma poate ajuta sa cumpar placutele acelea de prindere? Neutral Va multumesc.
  • innsss93

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2013

  • Mesaj Privat
mai exact suport alternator *
  • Adrian Cosma

  • Mesaje scrise: 272
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2012

  • Mesaj Privat
pai solutii ar fi sa te uiti la niste poze cu asnsablul respectiv si sa-l faci la strung sau cumva. ori cauti pe mercador tocmai sau preferabil aici o vectra a care se dezmembreaza si cumperi acea sina ( la mine e o sina si o mica balama)
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR