Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • Isac DGP

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2010

  • Mesaj Privat
buna dupa cautare pe forum a "problemei " pe care o am nu am gasit nimic care sa ma ajute.
problema mea consta in: mi-am schimbat becuri xenon(avand xenon din frabrica) pentru ca celelalte erau duse, am desfacut bara, dat far joss, inlocuit......bune toate, functioneaza perfect insa in momentul in care masina este la relanti si pozitionez botul masinii pe un zid cele 2 "liniute" create de becuri pe perete au o mica vibratie (este vibratie nu pulsatie de intensitate a curentului) si stau si ma gandesc de ce vibreaza.... in momentul in care accelerez (acceleratie constanta) putin putin masina isi revin stand perfect.
in momentul in care le-am pus pe masina le-am verificat sa nu aiba jos sau sa se fi pozitionat bine.

singurul lucru la care ma gandesc ca vibratiile sunt cele transmise de motor si vibreaza soclul (cel care misca avand AFL) cu totul.... Question Question


altcineva are ideee despre ce ar fi vorba sau a mai patit cineva asta si cum a rezolvat-o?

ps: becurile nu sunt chinezarii ci osram CBI, tocmai deaia imi este ca nu cumva de la vibratii sa se sstrice.


mersi anticipat
  • Isac DGP

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2010

  • Mesaj Privat
https://www.youtube.com/watch?v=9o0VQVH7b1k

nu stiu cat de bine se observa
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR