Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Mircea2014

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2014

  • Mesaj Privat
Ei au strategii de dezvoltare, dar numai pentru ei!
In curand se va vinde (pe bune de data asta) si acest pamant care a fost atat de dorit de toate ,,tarile dezvoltate,, si asta nu de acum, ci de pe vremuri stravechi, industria nu mai exista, agricultura e de subzistenta (iar cei care o fac in mod profesionist, exporta productia unor escroci care ne vand noua aceeasi marfa dar cu un alt ambalaj desi marfa in sine nu pleaca din tara)
Inainte eram exportatori in toate domeniile, acum suntem doar importatori....
Ce dracu' ne-a mai ramas din aceasta tara, ca s-a vandut tot ce era PE PAMANT si SUB PAMANT?
SUFLETUL?
Skip ads

  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
ale ti- iau popii ortodoxi fara voia ta
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Eu am o singura problema...NOI SUNTEM IN UE DOAR PENTRU A CUMPARA PRODUSELE LOR DE PROASTA CALITATE...ce nu se vinde la ei ca prost se vinde la noi la calitate ridicata...ce nu intelegem noi....CARE SUNTEM AFRICANII EUROPEI?
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
mai rau, macar africanii o au lunga.
Suntem prostii ieuropii.
Skip ads

  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Ce le mai curgeau marilor puteri balele dupa aproape 80 mil. de consumatori in Ukraina,reteta a fost verificata in Romania acum 25 de ani ,incurajam revoltele,ajung jegurile la putere,distrugem tot ce inseamna productie ,cumparam tot,impunem preturile noastre ....sclavii moderni vor lucra fericiti pentru noi.
Decat nationalist cu burta goala si rebegit de frig in epoca de aur mai bine sclav plin de E-uri ....dar cu Mercedes de 20 de ani la scara.
  • Joey DeMaio

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Moldova
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Spre deosebire de Romania anilor 1989, Ucraina de astazi este deja total distrusa, economie la pamant si ca si inexistenta, datorii uriase si coruptie generalizata...Romania parca tot mai avea o resursa naturala, ceva industrie, ceva agricultura si cam zero datorie externa....Daca este sa tragem linie, am ajuns rau de tot dupa 20 de ani de democratie si nu-mi dau sema daca este vina UE pentru dezastrul in care ne aflam...eu zic ca, in primul rand ne-am faultat singuri, ca dupa aia ne-au mai "ajutat" un pic si altii de prin Europa si nu numai...e partea a doua, insa vina principala ne apartine...deci eu nu sunt chiar asa eurosceptic...
  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
tase a scris:Eu am o singura problema...NOI SUNTEM IN UE DOAR PENTRU A CUMPARA PRODUSELE LOR DE PROASTA CALITATE...ce nu se vinde la ei ca prost se vinde la noi la calitate ridicata...ce nu intelegem noi....CARE SUNTEM AFRICANII EUROPEI?


Da exemple de produse de proasta calitate venite din UE. Cu ce e UE de vina ca tu nu vrei sa importi produse calitative si urmaresti sa cumperi rebuturi ieftine si sa le revinzi cu un profit urias, mai faci si putina evaziune fiscala, umpli buzunarul la greu, te urinezi pe consumator, pe angajat, pe stat, pe absolut toata lumea.
Sa iti spun sincer, eu sunt mai mult romanosceptic. Rahaturile se intampla din cauza jmecherilor nostri care nu urmaresc decat profitul personal si al consumatorului roman care urmareste chilipirurile.
Ca exemplu, o ruda voia sa puna rigips intr-o camera. A vrut sa faca lucrarea singur. Fiind nevoit sa dea cateva sute de gauri in pereti a cumparat o bormasina ordinara cu suma de 55 de lei. Bineinteles ca scula respectiva nu era pretabila pentru gaurit peretii de beton, el a insistat in prostia lui si a folosit-o pana s-a ars. La fel, blesteme si cuvinte grele asupra produsului fabricat in UE.
Pana la urma I-am imprumutat rotopercutorul meu, fabricat tot in UE care are la ora actuala mii de ore de functionare si inca merge ca in prima zi.
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Vrei ceva palpabil...uite spre exemplu masinile din gama Opel ,cele facute pentru Europa de est sunt mai proaste calitativ decit cele pentru Europa de Vest ,daca nu ma crezi vezi prin service cite sunt din tara si cite sunt din De sau alte tari Vestice.
  • zcatalin

  • Mesaje scrise: 161
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Sep 2013

  • Mesaj Privat
La noi masinile tin mai putin din cauza drumurilor dezastruoase, combustibililor slabi calitativ, uleiurilor contrafacute, etc.
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Auzi ma lasi....asta nu e o ,,CAUZA,, la motoare si masini...care cad pina in 400k km !vezi ca nu ai cunostintele necesare....un motor nu are voie sa cada sub 400k km ....decit daca are piese de calitatea numarul 2 ...vindute la calitatea numarul 1!Mai documenteaza-te!
  • zcatalin

  • Mesaje scrise: 161
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Sep 2013

  • Mesaj Privat
unde am spus eu ceva de 400k de km? Am mers si prin occident cu aceeasi masina cu care mergeam si prin romania. Pe soselele lor se aude doar fasaitul specific contactului cauciuc-asfalt, fara greierii ce-i aveam pe drumurile noastre, iar consumul de carburant l-am avut sesizabil mai bun. Vorbesc ca utilizator de masina, nu ca mecanic.

Iar acum am un Opel Corsa fabricat pentru DE. A avut bubele frecvente corselor din generatia ei.

PS: Tot ca utilizator, novice daca vreti, daca un motor are o durata de viata de 1 milion de ore (de exemplu, am zis si eu asa), cam cat merge oare acel motor daca dai asa, usor, cu un ciocanel de cauciuc in el in timp ce merge? A se face analogia cu "intre mersul lin si mersul prin gropi".

PPS: Scuze ca am divagat de la subiect, dar mna...
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
ce-mi place ca deja sacalii is pregatiti sa termine Ucraina, deja si stiu cati bani le trebuie de urgenta
http://www.gandul.info/prot...donatori-12137726

fain
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR