Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • G.i.M.

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2006 1.2XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Pe drumul Constanta-Bucuresti, exact inainte de bifurcatia catre Cernavoda, se afla service-ul S.C. Tranzit Com S.R.L.
Ieri, un coleg de serviciu duce masina la ei tractata pentru ca sparsese baia de ulei (drumurile in Cernavoda sunt minunate). Lasa masina in service, pleaca la Constanta, cumpara cele de trebuinta, dar nu are timp sa le duca in service pentru ca intra in tura de noapte la Centrala Nucleara, asa ca ii anunta si le spune ca a doua zi de dimineata va trece pe la service sa le duca piesele pentru a fi montate. Buuuun! Avem colegi din Medgidia care in drumul lor spre Centrala trec prin fata serviceului amintit.
-Bai, am vazut masina ta in service ridicata pe elevator cu capota deschisa!, i-a zis unul din colegi. Cu totii ne-am intrebat de ce dupa orele de program ale serviceului cineva isi mai facea de lucru in jurul masinii.
Am aflat astazi cand mi-am sunat colegul sa-l intreb ce-a rezolvat.
Mi-a povestit ca i-au schimbat baia de ulei, i-au luat 130 ron manopera, dar acum are becul de pe faza scurta stanga ars, iar pompa de servo are un zgomot ingrozitor. Mai toti care am auzit am banuit ca "l-au smenuit" putin aseara si i-au inlocuit becul si pompa de servo care la masina in cauza este tare scumpa! Precizez ca nu este vorba de un Opel, dar am considerat de cuviinta sa va aduc la cunostinta asta ca sa stiti sa va feriti!
Daca Moderatorii considera inadecvat topicul ii rog sa ma scuze si sa-l stearga!
  • G.i.M.

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2006 1.2XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Minune! La cateva zile dupa ce a scos masina din service a incetat sa mai zgomoteasca pompa de servo! Or fi schimbat-o, dupa cum banuiam, n-or fi schimbat-o, o fi aparut problema din cauza faptului ca masina a fost tractata cu motorul oprit pana la service si s-o fi dezamorsat ceva pe acolo sau o fi prins ceva aer (povestea colegul ca tragea de volan in drum spre service ca de un magar mort!). Cine stie?
  • misha1997

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2010

  • Mesaj Privat
nu cred ca ai avut probleme cu ei , ii cunosc personal, cred ca te-ai grabit sa ii acuzi
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
ai observat ca ultimul post a fost acu 3 ani
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR