Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • tm61cmc

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2009

  • Mesaj Privat
eu am gasit situl asta de aici legat de asa ceva.. sper sa nu se considere publicitate... daca e atunci rog sa se stearga www.faketurbo.webs.com
Skip ads

  • Crazyey

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2010

  • Mesaj Privat
oare cum s-o auzi o dracie de asta pe o corsa c benzina 1.2,
sau mai bine bag pe teava un fluier din balci?
  • nika_nica

  • Mesaje scrise: 547
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 1.7 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2010

  • Mesaj Privat
vedeti ca chestia asta se gaseste in orice magazin de tuning...este o chestie care se pune la teava de esapament si suna foarte tare!

http://www.okazii.ro/catalo...ING-BLOW-OFF.html

http://www.youtube.com/watch?v=jRRAu-hdI2g uite cum ar suna...
  • TBonu

  • Mesaje scrise: 364
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Sincer chestia asta mie mi se pare un lucru care il pun cocalarii pe masina alaturi de semnul de "naic" de pe luneta si cd-urile, crucile sau pozele cu guta de pe parbriz.
Skip ads

  • adi38

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
la montarea unei valve blow off ,motorul are ceva de suferit ?
  • adi38

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
si ce dezavantaje ar fi................?
  • TBonu

  • Mesaje scrise: 364
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Motorul nu are nimic de suferit, practic bov-ul este un sistem de protejare al turbinei.
  • adi38

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
ok...
Skip ads

  • Tranda

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2010

  • Mesaj Privat
@adi38 - dupa cum a spus si TBonu...nu ai dezavantaje...iti protejeaza turbina...mentine presiunea constanta in admisie...e ca o sigurantza electrica...baga prea mult curent...si da afara...sper ca ai inteles ce am vrut sa spun...bafta
  • one_just_dany

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2010

  • Mesaj Privat
intrebarea mea este doar daca am turibina pot face acel sunet la schimbarea de viteze?
  • Mihai Andrei Dan

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Salaj
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Oct 2009

  • Mesaj Privat
one_just_dany a scris:intrebarea mea este doar daca am turibina pot face acel sunet la schimbarea de viteze?


Fara BOV nu prea ai cum ... decat cu magaria aia de bagat in toba de esapament. Sincer iti spun ca aia este o tiganie, ceva in genul capacelor de roata cromate cu spinner daca intelegi cam ce vreau sa zic. Un BOV nu e peste lume de scump si suna demential. Are un baiat in Zalau un 320D cu evacuare sport si sincer masina suna ca un benzinar turbo iar in momentul in care lasa gazul... Twisted Evil
  • costy20blue

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Tigra 1995 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Scuze de deranj..si-a montat cineva vreo tiganie de genul http://www.youtube.com/watc...p;feature=related prin romania..Evident ca mi-as dori sa am o masina care sa nu aiva nevoie de asa ceva..dar..situatia te pune in astfel de momente..E ca si cum ai dori sa o ai pe carmen electra dar vise..asa ca te multumesti cu ce gasesti Smile...asa ca daca nu am o masina cu turbo...ma multumesc cu vectra mea..dar care suna ca una turbo..
Skip ads

  • costy20blue

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Tigra 1995 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Sau poate preferati asa ceva http://www.youtube.com/watch?v=dF7SUzixRVY pe o corsa..si sigur veti speria pe toata lumea..sau cel putin veti atrage privirile tutror din trafic
  • TBonu

  • Mesaje scrise: 364
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Aia mi se pare si mai mare prostie, e o bujie care se pune la capatul tobei si ai un buton in interior care iti opreste aprinderea si iti da benzina pe toba si acolo ti-o aprinde.
  • hauseru

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2008

  • Mesaj Privat
da,am vazut si eu montat live pe o masina,si adevarat este o mare "tiganeala",banii aia ii poti investi in ceva mai practic...tot pentru masina.oricum fiecare cu gusturile lui
  • cRsEbA

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1991 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2010

  • Mesaj Privat
sar putea sa aveti o surpriza in privinta la blow off valve in primul rand acea mica parte se foloseste la motoarele tubo in ce consta cand ai o turatie mare sa spunem la 7000 rmp si ei scoti sau schimbi viteza blow off permite gazelor care nu mai sunt necesare sa iasa de aceea se aude asa dar sa stiti ca exista si un kit asemanator pentru asa ceva pentu fun nici decum sa o pui in locul la blow off in fine nuj cum se numeste sau poate nu ma exprim bine cu aceste cuvinte dar totusi nu puneti daca nu aveti tubo ca parerea mea este ca sar putea sa stricati cate ceva...


[editat] Foloseste semne de punctuatie. Nu inteleg nimic din ce incerci sa spui.
  • enigma

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2010

  • Mesaj Privat

  • Crazyey

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2010

  • Mesaj Privat
am montat si eu o dracie din aia pe esapament si intradevar face un sunet belea cand o accelerezi sa schimbi viteza.
reactia fratelui meu a fost urmatoarea: ti s-a bulit ceva la masina? Laughing
in oras e super dar la drum lung cand ii dai in gusa, fluiera non stop si e enervant
  • Blascu Gabriel

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Ascona 1983 16sh
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2010

  • Mesaj Privat
sal! poti sa ii bagi in toba toate prostiile oricum nu se compara cu bow de la turbo cind ii scoate surplusul de presiune, si daca vrei ceva tare ori iti cumperi un motor tare cu toate pe el din fabrica sau daca vrei sa demonstrezi ca poti sa modifici ceva in motorul tau baga bani si poti arata ce insemna asta fara ca sa se bage tot felu de rahaturi in toba, ori ai sunet si tot odata tre sa mai si poti sa faci treaba cu sunetul cela ca asa sunet se aude acolo unde se trage cit de cit bine , ce folos ca esti tare cu sunet dar mai mult de 130km/h nu dai ca iti ferbe motorul sau incepe sa iti miroase a ulei ars.
  • Crazyey

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Blascu Gabriel a scris:sal! poti sa ii bagi in toba toate prostiile oricum nu se compara cu bow de la turbo cind ii scoate surplusul de presiune, si daca vrei ceva tare ori iti cumperi un motor tare cu toate pe el din fabrica sau daca vrei sa demonstrezi ca poti sa modifici ceva in motorul tau baga bani si poti arata ce insemna asta fara ca sa se bage tot felu de rahaturi in toba, ori ai sunet si tot odata tre sa mai si poti sa faci treaba cu sunetul cela ca asa sunet se aude acolo unde se trage cit de cit bine , ce folos ca esti tare cu sunet dar mai mult de 130km/h nu dai ca iti ferbe motorul sau incepe sa iti miroase a ulei ars.


salut
sa-ti cumperi un motor tare cu toate pe el cum zici tu...., asta poate daca esti vreun plod de bani gata genu mi-a luat tata masina tare
si pana la urma fiecare face ce vrea cu masina lui si baga ce vrea pe ea.tu ce "bolid" conduci?
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR