Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • gabytzuxxl

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Nu prea are relevanta cum e banda pusa. Eu am bandourile lipite cu banda de la bison de 3 ani si ceva si culmea nu s-a dezlipit. Cine stie ce gunoi de banda ai luat tu...
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Pentru a demonstra ca am "sange in chiloti" eu am pus numere direct din autocolant Very Happy
Altfel placute fara suport si suruburi + negreala decolorata nu au farmec...
  • SergioARG

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2014

  • Mesaj Privat
Daca ai " sange " , pune-ne si o poza te rog , sunt tare curios :>
P.S : nu cu zona in care ai sange , ci cu numarul , sper ca m-ai inteles Smile)
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Am glumit si sper ca si tu ai inteles aluzia Very Happy
Skip ads

  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,533
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Eu am renuntat la placi. Ca nu mai sunt la moda.
  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
O fi ilegala decolorarea acelei dungi de pe numar ,dar de unde stie politistu ca acele numere nu au venit fara dunga(un lot fara dunga,asa cum am patit eu acum 8ani cand lotul de numere a fost cu o vopsea proasta care sa decolorat)si acum am acele numere decolorate(am facut eu putin cu marker permanent/vopsea cifrele si literele ca sunt constient ca trebuie sa fie vizibile)dar nu s-a luat politia de mine.
legat de dunga,daca e in suport de vede dunga ?Deci despre ce vorbim?
Folie pe fata am avut si eu la masina timpt de 1,5 ani si nu ma intrebat nimeni niciodta nimic,pana a fost o razie/filtru in oras,a oprit-o pe sotie care era la volan si a pus-o sa dea folia jos singura ca sa nu ia amenda si talon ridicat.S-a conformat si am scapat fara nimic.
Arata bine ambele si numere lipite si fara dunga si folie pe fata ,dar odata patit m-am linistit asa ca fiecare face ce il tine si cum vrea.
  • vlad-OPC

  • Mesaje scrise: 1,080
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
pustiu_pst a scris: Numarul se monteaza pe suport in locul destinat, din pacate asa este lega...
bec de pozitie alb...etk are procesul verbal pana si amenda Smile)) daca nebunu s-a legat pana si de becurle de la numere ca erau albe si nu galbenul de fabrica..


Ai cumva un link unde scrie exact ca trebuie sa fie pe suport ? la fel si cu becurle de la numere sa fie culoarea X pe ele ?
  • 13nicu

  • Mesaje scrise: 1,487
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 hatch y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2012

  • Mesaj Privat
bgd92 a scris:am pus suporturile originale si le-am facut clean ; fara scris pe ele sau reclame

Cu ce ai sters scrisul de pe suport ? As vrea si eu sa le ,,curat,, pe ale mele desi nu scrie pe ele decat simplu ,,opel,, dar parca incepe sa ma enerveze si atat ...... insa n-as vrea sa ramana stersaturi/zgarieturi.
Skip ads

  • vlad.presada

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Din ce stiu eu ( nu am idee daca e vreun normativ sau lege ceva ca sa sustin), nu este admisa nici o modificare a sistemului electric (si probabil multe alte tipuri de modificari). Militianul nu stiu daca are cum sa demonstreze el ca nu e asa cum zici tu dar in cazul ARR-uli, iti verifica VIN-ul masinii si acolo reiese ce a avut masina cand a iesit din fabrica (nu stiu daca zice si culoarea de la bec dar probabil exista vreo baza de informatii despre fiecare tip de masina in care se gasesc toate detaliile) si daca ai orice mica modificare facuta fara acte te lasa fara talon.
  • pika1460

  • Mesaje scrise: 709
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2008

  • Mesaj Privat
numere lipite cu silicon sanitar si pe fata si pe spate... ambele fara banda neagra pe margine... fara probleme pana aici de 2 ani de cand le-am pus.
  • bgd92

  • Mesaje scrise: 859
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2011

  • Mesaj Privat
@bh13ncu : cu smirghel si atat. Si pe ale mele tot opel scria, sau dibas..ceva gen. oricum arata mai bine "clean"
  • ionut.balasa

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa OPC 2012 A16LES
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2014

  • Mesaj Privat
Incearca banda de la Bison am avut pe fosta masina 2 ani numerele am mers prin ploaie zapada la spalatorie dat bine cu jetul pe langa ele...sunt SUPER STRONG:).
Cat despre banda acea de pe numar si eu vreau sa o sterg la noile numere...dar ar fi pacat sa ma vedeti prin intersectie cum ma milogesc de nenea politaiu:))
Skip ads

  • bgd92

  • Mesaje scrise: 859
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2011

  • Mesaj Privat
va recomand si eu banda de la bishon, cea cauciucata
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
banda aia neagra de pe marginea numerelor se sterge usor cu acetona dar cu grija sa nu luati si vopseaua de dedesubt... Smile
  • SergioARG

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2014

  • Mesaj Privat
LE-am lipit pe ambele cu banda BISON Car Tape ( 11 lei la Dedeman ) , si sunt surprins de cat de bine tine . Pe spate nici urma de dezlipire si pe fata lafel ( aveti grija ca nu prinde toata partea , lipiti banda doar pe partea de sus a numarului ) . Am degresat bine ambele arii si le-am lipit . Culmea e ca l-eam lipit intr-o zi ploioasa si a stat in ploaie chiar dupa prima ora in care a fost aplicata banda , dar e ok . Despre dunga nu stiu ce sa spun momentan .. o las asa .. o sterg ? .. nu stiu , nu as vrea sa risc in vreun fel .
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR