Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • dragos zafira

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Italia
  • Masina: Zafira 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2014

  • Mesaj Privat
salut cer scuze nu am gasit raspunsul problemei mele prin functia de cautare prin forum eu am urmatoarele erori in urma diagnozei eroare cod p1326,p1327, p1328,p1329 adica Knock control maximum spark limit cylinder 1,2,3 si 4 am schimbat bujiile dar degeaba la drum lung se aprinde iar martorul chek engine.Rog moderatori sa ma ajute sau orcine altcineva si cer iertare daca am gresit postand unde nu trebuie dar sunt incepator si nu ma prea pricep. Precizez motorul xi8ie1 opel zafira 1,8 anul 2000 merge normal dar se aprinte martorul si nu se mai stinge decat daca merg prin oras adica nu pe autostrada. Va multumesc pentru intelegere Rolling Eyes .
  • dragos zafira

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Italia
  • Masina: Zafira 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2014

  • Mesaj Privat
mersi mult nu trebuia sa va deranjati asa de mult chiar nu inteleg nimeni nu are un raspuns este a 3 a oara cand fac o intrebare pe forum si nimeni nu raspunde sau raspunde dupa 2 luni ce forum este asta? Question
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Se verifica mai intai BOBINA cu un tester op-com sau Tech2. Daca e buna atunci ECU motor trebuie inlocuit, daca nu e buna atunci cu una originala recomand schimbarea ei, sa scrie GM - poate sa fie si SH e mai buna decat una noua pe care NU scrie GM.

CristianTM.
PS> Probabil mesajul tau nu a fost observat, lumea e pe la strand, concediu, mare ....
  • dragos zafira

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Italia
  • Masina: Zafira 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2014

  • Mesaj Privat
Multumesc mult CristianTM voi face tot luni dimineata pt. ca vineri plec in romania si aici nu se rezolva asa de repede sunt foarte comozi tre sa lasi masina o saptamana si mai sunt si hoti si nu am chef sa ma cert cu ei.Vroiam sa stiu daca pot ajunge asa de la Milano la Constanta? Repet masina merge f. bine martorul se aprinde dupa 50-60 km numai pe autostrada si nu se schimba numic si a doua zi se stinge prin oras si nu se mai aprinde doar ca plec cu 3 copi mici la drum si nu vreau probleme pana acasa.Multumesc anticipat si daca ajungi pe la Constanta in august ne vedemla o terasa concediu placut.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR