Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ioanv21

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 1901 X17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Uitandu-ma la emisiunea lu Mircea Badea,vorbea dansul de un protest al englezilor ceva care suna asa:S-au hotarat sa nu mai cumpere de la o anumita marca(de exemplu OMW,Petrom;Agip etc.) astfel incat compania respectiva sa reduca preturile si in acest fel sa se rupa cardasia dintre ele si anume sa mentina preturile ridicate in halul asta.Haideti sa votam termen de 15 zile si care va iesi sa fim toti solidari sa nu mai alimentam de la ei.poate,poate vom reusi ceva acolo.poate ne vom trezi si noi sa luam atitudine deoarece astia is bat joc de noi.
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
OMV ca Rompetrol nu-i pe lista
  • lupul1969

  • Mesaje scrise: 571
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Meriva 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Dar OMV si PETROM nu au acelasi stapan? Iar Rompetrolul inteleg ca l-ai exclus din start...
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
lupul1969 a scris:Dar OMV si PETROM nu au acelasi stapan? Iar Rompetrolul inteleg ca l-ai exclus din start...


Ba da. Era si MOL-ul in acelasi grup insa nu mai stiu acum daca s-a intors la unguri sau nu...

Si btw in afara de Luk si Rompetrol toti restul iau 90% din produse de la Petrobrazi... aditivii bagati difera...

Foca
Skip ads

  • gaby_isro

  • Mesaje scrise: 427
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2000 X10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Banuiesc ca nimeni nu a avut probleme cu carburantii de la Rompetrol, cel mult nu au simtit nicio diferenta...eu unul sunt multumit, si folosesc doar benzina efix95.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
OMV , eu nu am cumparat si nu voi cumpara niciodata de la ei ( decat in caz de forta majora)
  • martrix

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2010

  • Mesaj Privat
eu zic sa nu mai alimentam de la Omv, Petrom si Petrom V ca au acelasi stapan


va rog sa trimite-ti tuturor cunostintelor urmatorul mesaj

" In semn de protest pentru scumpirea carburantilor,nu intra nimeni in benzinarile PETROM, PETROM-V SI OMV (deoarece au aceleasi Patron) si nu alimenteaza pe 17 18 si 19 ianuarie! da mai departe sa se afle in toata tara...! E bun ca avem preturi din Europa si salarii din Romania "


Ultima modificare facuta de martrix la Mar 11 Jan, 2011 10:29 am
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,463
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Am adaugat si rompetrolul in lista
Sustin si eu ideea cu OMV/Petrom
Skip ads

  • adware_man

  • Mesaje scrise: 1,732
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
jE a scris:Am adaugat si rompetrolul in lista
Sustin si eu ideea cu OMV/Petrom


De acord! De la OMV am destule motive sa nu mai alimentez, iar de la Petrom numai daca ramana fara motorina printr-o localitate unde nu gasesc Rompetrol sau Mol.
  • al3xtrana

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2008

  • Mesaj Privat
OMV/Petrom/V
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Ceva trebuie facut dar trebuie un consens intre toti soferii. Aceasta - i marea problema avand in vedere caracterul romanesc.

Sustin protestul dar sa ne gandim bine pe cine il taxam ? Pe Austriac, Rus sau Azer...? Eu as propune boicot saptamanal / lunar pe rand la fiecare. Desigur ar fi ideal sa putem aduna consensul mai multor forumuri.

Ce cred, personal, ca resursa este limitata si nu mai avem mult timp pana la ultima picatura...atunci sa vedem ce va fi ? oare o sa fie in oglinda ceva ca in filmul Mad Max ?
  • Dariescu Claudiu

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 Z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Pai daca ii boicotam saptaminal pe cite unul , nu se face diferenta; cind boicotezi numai pe unul mai mult timp, atunci acela va renunta la pretul mare. Asta e logica alegerii unui distribuitor pe care sa-l ,,ardem" . Si eu am votat OMV/Pertom.
Skip ads

  • FanBertone

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2009

  • Mesaj Privat
zafira 2.0 automatic a scris:

Ce cred, personal, ca resursa este limitata si nu mai avem mult timp pana la ultima picatura...atunci sa vedem ce va fi ? oare o sa fie in oglinda ceva ca in filmul Mad Max ?


Asta este o idee tampita transmisa de media in incercarea de a apara scumpirile nejustificate de carburanti;intr-adevar resursele sunt limitate DAR limita nici pe departe nu este atinsa(si personal nu cred ca va fi atinsa vreodata deoarece se va face trecerea la carburanti alternativi produselor petroliere in viitorul semi-apropiat).Deocamdata industria petroliera e mult prea puternica si profitabila pentru a avea cineva interesul s-o omoare.Ganditi-va numai cat de mult castiga statul(si ma refer la toate statele nu numai Romania) din accize de pe urma carburantilor.Petrol este fratilor,mult mai mult decat avem nevoie,pretul este problema lui;un pret umflat artificial de niste smecheri la nivel global.Chiar si asa multi dintre noi(inclusiv eu) l-am accepta cu, conditia sa nu fie asa de crunta si pe fata golania lor;nu cred ca ar fi fost protestele astea daca am avea acum pretul de 4.8 lei sa zicem,un pret oricum prea mare si evident majorat fata de luna niembrie 2010(4.6 era atunci parca).Concluzia:HAIDETI LA PROTESTE, DE ORICE FEL!
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
In 2009 si 2010 am cumparat cca. 3000l motorina/an, 99.5% numai de la Petrom. Din 1 ianuarie 2011 am cuparat 4l, adica de 20 RON. Nu stiu daca "au simtit", dar sper ca daca suntem mai multi se va vedea si rezultatul....pe displayul de la pompa Rolling Eyes
  • monitor

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2011

  • Mesaj Privat
PROTEST BENZINARII !
Etapa 1
---Fiti solidari cu noi in zilele de 17, 18 si 19 Ianuarie 2011 NU ALIMENTATI , NU INTRATI IN BENZINARII!
Etapa 2
---Fiti solidari cu noi si incepand cu data de 15 Februarie 2011 NU MAI ALIMENTATI DE LA OMV SI PETROM.

„Sa alegem "aleatoriu" un distribuitor de carburant de la care sa nu mai alimentam deloc. Chiar daca ii vom "imbogati" pe ceilalti, macar vom sparge cardasia lor in ceea ce priveste pretul. In ce sens? Pai gandind in aceasta perspectiva si bineinteles daca ideea va prinde la mase, exista sansa de faliment pentru respectivul distribuitor si astfel in cele din urma ar trebuie sa scada pretul ca sa se salveze „ Sursa : M.B.Antena 3
Trimiteti acest mesaj mai departe pentru a-l citi toata tara<Dreamcatcher

  • martrix

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Asociatia transportatorilor din romania intra in " Razboi "

Asociatia transportatorilor Romania
  • ioanv21

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 1901 X17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2010

  • Mesaj Privat
trebuie sa facem ceva pana la urma ca asa nu se mai poate.
  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
sunt solidar cu ideea dar in legatura cu alimentatul de la o anumita benzinarie este o problema daca alegem una din grupul omv/petrom. lukoil, mol agip si benzinariile noname toate au produse de la petrom cu mai mult sau mai putini aditivi, deci va scadea la ei la pompa dar va creste la vanzarea en-gros, astfel compensandu-se. singurii care mai au rafinarii in tara sunt cei de la rompetrol. la rompetrol ar trebui sa nu mai alimentam caci lor le va scadea vanzarea si pt a o spori vor reduce pretul.
  • sec233ast

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Salaj
  • Masina: Antara 2012 A22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2007

  • Mesaj Privat
De vina de pretul carburantilor sunt jidanii de la OMV care incearca sa cumpere toata tara. Vand cu acelasi pret ca si in Austria unde nu au pic de petrol. Cei de la Petrom sunt doar spectatori la destramarea lor.
  • mumus

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2010

  • Mesaj Privat
ok, nu mai alimentam de la omv.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

De la cine sa nu mai cumparam deloc.NIMENI NIMIC ! ! !
OMW 51%
Petrom 23%
Lukoil 9%
Agip 1%
MOL 6%
Rompetrol 5%
102 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR