Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • raculea

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2004 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Am fost si am adus pe platforma o furgoneta din Germania si depasea cu circa 1 m remorca . M-au oprit militienii unguri aproape de granite cand sa intru in tara si mi-au dat 20000 de forinti (80 de euro mi-a zis militianul respectiv) .
1. Vreau sa o platesc din tara caci in Ungaria nu ma mai duc dar nu mai am cele 2 hartii pe care mi le-au dat la mana .
2. Ce se intampla cu amenda asta ? unii spun ca ei arunca amenzile din Ungaria pe geam si ca li se rupe , altii spun ca o sa o platesc la granite sau cand o sa fiu oprit la ei din nou , altii cica ma trimit in judecata etc . Stie cineva exact ce se intampla ?
3. Am cautat pe Net si nu gasesc costul amenzilor in Germania si Austria pt. ce am carat eu (microbuz + furgoneta pe platforma )
P.S. nu ma mai duc pt. ca patronul zice ca se incadreaza si cand ajung acolo depaseste remorca .
Skip ads

  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
E posibil sa o platesti cand te va opri iar,in Ungaria.Mai repede de atat,nu.Pana atunci,au de luat...
  • raculea

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2004 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2012

  • Mesaj Privat
nu aveam la mine cocosei de astia UE , ci asta cu care mergeam si bause bere si vin si s-a culcat . Pana s-a dezmeticit el si mi-a dat 10 coco cand m-am dus la ei era deja scrisa amenda " LATE LATE" ...


Ultima modificare facuta de raculea la Dum 06 Apr, 2014 12:17 pm
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
iti va veni acasa. Cand treci granita, vei avea probleme la unguri, daca nu o platesti.
Skip ads

  • raculea

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2004 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Cred ca am scapat ieftin . . . daca ma opreau in Germania sau Austria cred ca ii luam gps ul , tahograful de pe masina , statie , si ce mai gaseam pana acasa vindeam tot (asta in cazul in care nu ma imobilizau acolo )
P.S. spurcati patroni avem sa moara bica
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
florinianc a scris:iti va veni acasa. Cand treci granita, vei avea probleme la unguri, daca nu o platesti.

Vine recomandata,din cate stiu,nu esti obligat sa o ridici,si se va intoarce de unde a venit.Intr-adevar,daca te va mai opri odata si te verifica te vor trage de urechi-poti avea insa 10-20 eur pregatiti si aia e..
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR