Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • molnarbob

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Buna ziua ,

As dori sa stiu daca pot pune niste amortizoare mai rigide ( poate chiar sport ) dar sa pastrez arcurile originale stock pentru vectra c gts facelift 1.8 i 140cp af.2007.Momentan am amortizoarele si arcurilr originale pe masina dar nu sunt multumit de stabilitate.Nu vreau sa le inlocuiesc cu altele noi ci vreau alte amortizoare mai tari un pic chiar daca se coboara garda la sol ( dar nu tin neaparat ) dar asa cum am zis vreau sa pastrez arcurile originale.
Daca cineva stie va rog sa-mi raspunda cat mai in detaliu eventual ce tip de amortizor ,cod piesa etc ,dar orice raspuns e bine venit.Astept opiniile voastre despre aceasta problema .Daca mai trebuie informatii va stau la dispozitie !
  • krydoo

  • Mesaje scrise: 143
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Eu am vectra c sedan cu suspensie standard care este mult mai moale decat gts. Eu am pus arcuri eibach pro kit care sunt mai dure si coboara garda LA Sol cu 3 cm. Am pastrat amortizoarele standard. E mult mai buna tinuta de drum. Tu poti sa pui pe arcurile de gts amortizoare bilstein b6, care sunt mai sportive.
  • catalinemil

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2009

  • Mesaj Privat
salut! eu am vectra c gts din 2007 și pe spate am arcuri parametru PH și amortizoare sachs 300063. pe fața am arcuri parametru RN dar nu rețin codul pt ca sunt noi GM dar vreau sã spun ca masina este mai rigidã pe drumurile din buzãu și drumuri proaste fata de o suspensie standard, însã sta superb pe curbe și drum national, european,autostradã, dar nu asta conteaza, ca pana la urma orice masina merge bine pe așa drumuri dar in oraș cu o suspensie standard mergi mult mai confortabil. pe mine nu mã încântã suspensia coborâta avand în vedere ca cel mai mult merg în oras. ce am eu pe masina este ceva la mijloc intre suspensie sport care în mod normal este si mai joasã ca a mea și suspensie standard, la fel de ridicata sau puțin mai ridicata dar alte amortizoare, mai moi pt confort. cine dorește sa coboare masina, sa caute arcuri cu codul PH pentru puntea spate si codul RN pentru puntea fata. amortizoare sa fie pentru suspensie sport sau drumuri grele ca sunt aceleasi, diferenta fãcând-o arcurile. era cineva care dorea sa lase masina puțin, însã sa nu mãture strada:) baftã!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR