Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • catalinwp

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2013

  • Mesaj Privat
Salut , sunt posesorul unui astra h 1.6 twinport . Masina de vreo saptamana merge in 3 pistoane . Am fost cu ea la reprezentata , la radacini mai exact . Ei mi-au zis ca de vina ar fi bobina, dar nu isi pot da seama exact deoarece trebuie schimbata galeria de admisie pentru ca aceasta are o bataie . M-am uitat pe forum si am vazut ca mult lume si-a rezolvat aceasta problema prin curatarea galeriei de admisie si prin aplicarea unui silicon pe clapete . M-as apuca de aceastra operatiun daca m-as pricepe, dar nu ma pricep .Daca m-as lua dupa cei de la radacini m-ar duce undeva pe la 25-30 de milioane si sincer sa fiu nu as da banii astia daca s-ar putea rezolva problema doar prin curatare si aplicarea unui silicon . Acum intrebarea este , imi poate recomanda cineva un service unde sa imi faca aceasta "operatiune" ?
  • vlad-OPC

  • Mesaje scrise: 1,080
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Pai pana la admisie, dece nu ai schimbat doar bobina ? nu are legatura una cu alta
  • catalinwp

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2013

  • Mesaj Privat
Nu au zis ca are treaba una cu alta . Problema cu galeria de admisie ( sunetul acela ) e o problema mai veche , dar de 1 saptamana ,2 problema cu bobina.... si iti dai seama cand te duci la reprezentata ca ei iti zic tot ce trebuie schimbat . Motivul pentru care masina merge in 3 pistoane este bobina , dar este o problema si la gaelria de admisie ( bataia clapetelor) . Eu sunt interesat unde pot face operatiunea de curatare a galeriei de admisie si aplicarea unui silicon , daca ma puteti ajuta cu indrumarea catre un service ..
  • catastefan

  • Mesaje scrise: 5,916
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2012

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/vie...r=asc&start=0
Citeste parerile....suna si intreaba.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR