Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Exact ce ma intrebam....
Nu are nici o treaba cine este de garda abureala...
Cand am facut eu accident eram intr-un sat( ultimul dintr-un lant de sate) si la fel a venit comunala si nu ma intelegeama cu ei si am sunat sa vina cei de la judet:) si bam au venit cei de la pitesti/topoloveni si asa s-a rezolvat treaba....de aceea te-am intrebat daca a fost un gandac de comuna sau ...
Urat...
Uite o sa ma interesez si eu putin sa vad ce poti sa faci, ajung sambata prin zona acolo si vb cu baietii
  • Silviu1393

  • Mesaje scrise: 407
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2013 A17dte
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Crede-ma ca sunt foarte confuz, alaltaieri politistul m-a lasat sa citesc buletinul de analiza de la spital,in care scrie ca eram coerent in conversatie,ca raspundeam bine la ceea ce m-au supus ei,ca aveam echilibru normal,in concluzie ca nu eram beat,doar bausem alcool.
Sincer,am stat de vorba cu mai multi politisti de rurala de pe aici,si niciunul nu are habar de nimic,sunt total paraleli.
O sa incerc sa cer ca dosarul sa fie incredintat altui politist,pentru ca cel care il cerceteaza momentan e paralel total cu situatia.
@pustiu_pst: Mai vorbim pe privat.
Inca mai astept si aici pareri si sfaturi!
  • kxz
  • **
  • 98 mesaje
  • din 15 Jan 2011
  • Corsa 1995 B, Motor: x12sz
  • Botosani
  • kxz

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Corsa 1995 B, Motor: x12sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Ma Silviu, da' ghinionist mai esti cand esti manga, vad pe softpedia ai mai busit pe unul care taia curba, dar de data asta cand te deplasai in interes de serviciu...
Salutare!
Am avut parte de un eveniment nefericit in urma cu ~o luna si jumatate.
In vinerea Pastelui,seful meu a venit la mine si m-a rugat sa il ajut intr-o problema cat de cat proifesionala,dar in afara fisei postului.
Sa ma fac inteles,eu acum lucrez la serviciul de paza la Primaria din localitatea de domiciliu,iar ulterior am lucrat la Serviciul de alimentare cu apa potabila din cadrul aceleiasi insitutii.
In seara de 18 aprilie,seful meu(primarul localitatii) a venit la mine si m-a rugat sa merg sa inchid o vana, fiind singurul din cadrul primariei care avea masina si stia ce e de facut(ploua torential). Fiind in graba,eu i-am zis ca voi face aceasta operatiune,fara a tine cont de faptul ca bausem alcool. M-am urcat in masina si am plecat unde trebuia sa ajung,mizand pe faptul ca voi circula mai mult pe drum de tara(locuind in mediul rural).
Intamplarea a facut ca dupa ce mi-am indeplinit indatorirea, in timp ce ma deplasam inapoi spre casa,un destept sa taie o curba si sa intre in mine. Dupa zeci de minute de contradictii,am ajuns sa fim testati cu aparatul alcooltest,iar eu aveam o concentratie de 0,54 mg/l alcool pur in aerul expirat. Mi-au fost recoltate probe biologice,rezultatul fiind de 1,04 la prima proba respectiv 0,90 la a doua proba. Mentionez ca eu bausem cu cca 20 de minute inaintea producerii accidentului ~70-80 ml palinca, iar probele de sange mi-au fost recoltate la ~3 ore respectiv ~4 ore dupa producerea accidentului.
Acum,desi au trecut 2 saptamani e cand au iesit probele biologice,politistul care se ocupa de caz nu vrea sa imi ia declaratie,pe motiv ca asteapta nu stiu ce ordin de la procuror.
Ma intreb, oare este normal ceea ce face el sau doar incearca sa traga de timp din anumite motive?
Ce sanse credeti ca am la reexpertizare?
Pana acum am o caracterizare de la primaria din localitate care atesta ca sunt un om cuminte,fara antecedente . La fel si de la primarul localitatii,seful meu direct,care,la fel, atesta ca nu am avut niciun fel de abatere de cand sunt angajat si ca raspund prompt solicitarilor.
Am avut ocazia sa citesc buletinul de analiza de la spital,care atesta ca eram coerent in convorbire,stabil psihic si cu un comportament normal.

Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR