Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • costi petrescu

  • Mesaje scrise: 380
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1991 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Salutare,
Am si eu o problema cu radiocasetofonul meu( GRUNDIG 2632VD). Este destul de ciudata. Iata de ce:
-are momente cand pierde semnalul-este ca si cum ii scot antena
-pierderea semnalului este aleatorie- ori in mers, ori stand efectiv pe loc
-am observat ca pierderea semnalului se face in momentul in care dispare si semnalul stereo din afisaj!!!!!

Primul lucru facut de mine, a fost sa-i schimb tot cablu de antena. Incepand de la casetofon pana la antena din spate.
Al doilea lucru, a fost sa-i refac lipiturile la intrarea antenei in casetofon. Ma gandeam ca poate este o lipitura "rece". Fara nici un rezultat.

Intrebari: exista o piesa care se supraincalzeste,si ajutata de o punte sa-i taie semnalul? Cu toate ca ar fi ciudat pentru mine care nu le are cu electronica.

Ma poate ajuta cineva sa depistez problema, sau il arunc? Sad

Multumesc
  • misu_imv75

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: craiova
  • Masina: Vectra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Daca ai putina indemanare si un pistol de lipit , da jos tunerul FM ( cutiuta de tabla de la intrarea antenei,; vezi ca s-ar potea sa fie 2 cutii una de AM si una de FM ..te uiti la pinii lor si vezi pe care scrie FM ) si refaci toate lipiturile ..cu grija sa nu lipesti traseele intre ele
Bafta
  • costi petrescu

  • Mesaje scrise: 380
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1991 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2006

  • Mesaj Privat
misu.....multumesc. In caz ca imi prin ''urechile''si nu ma descurc, revin cu foto. Ai fost destul de clar in explicatie, asa ca ar trebui sa dibuiesc problema. Inca o data multumesc
Costi
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR