Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • CIPRIAN_17_CIP

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Negreanu, cea ce spui tu nu este valabil si in cazul Euroins, daca citesti postarile mele anterioare vei vedea ca e in zadar. Eu am cu ei un process deschis (care este in curs si acum dupa ce mi-am luat banii), existau plangeri catre ASF, mergeam la sediul lor de 2 ori pe saptamana (cel putin), I-am amenintat ca vin cu televiziunea ( mi-a spus sec: " De parca ati fi primul care face asta! Nici nu se vor deplasa ca nu au voie sa intre/filmeze in sediu. ), i-am injurat, i-am "pupat", tot degeaba... Pentru mine a functionat sa merg si sa ma plantez in biroul lor. Fiecare face cum vrea si cum poate.
Skip ads

  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
buey....
azi dimineata mi-au virat astia de la euroins banii...
"doar" 4 luni si 10 zile de la momentul cand am completat cererea aia de reparatie in regie proprie a masinii...
"doar" vreo 25 de mail-uri zilnice la financiar@euroins.ro , office@csa-isc.ro si office@asfromania.ro.
deja imi pierdusem speranta ca voi avea banii pana prin primavara anului viitor...

acum imi caut piesele sa-mi repar tigaia...
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Si suma....care este suma? Se incadreaza in ce ai tu de reparat?
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Suma e 1215.
Daca iau reperele de la dezmembrari pe culoare ajung pe la 500 de lei.
Daca le iau noi + vopsit slabe sanse.
Deja am vorbit cu cineva pentru usa, sa vad ce poze imi trimite...
Skip ads

  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
sper sa nu uit sa va pun diseata un scan al hartiei pe care am primit-o de la ASF, legat de aceasta dauna...
ASF se pare ca se tin de treaba.
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Da, nu sunt singurul!, am sunat doar de doua ori la Euroins, iar dauna are doar putin peste o luna. E vorba de bara spate + 2 senzori de parcare la Vectra C caravan.
Inspectorul de daune m-a "dus de nas" sa o fac in regie proprie ca ofera 1000 lei, zicand ca oricum voi iesi mai bine asa ca el nu da bara la inlocuit, bara mea neavand doar decat o mica spartura relativ invizibila...
Dosarul e la finaciarul lor. Inspectorul de daune a zis ca intra in doua saptamani banutii. Saptamana trecuta erau doua saptamani si un pic, am sunat si un nene de la relatii cu publicul Euroins mi-a zis ca intra luni, adica acum 2 zile. Nu au intrat, am sunat iar azi. Mi-a zis o tanti ca a trimis cerere de urgentare a platii fara sa zica o data exacta. Mai departe, ramane sa astept. Mi se pare jenant ca la o suma asa mica procedeaza astfel.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
mie mi-au intrat din 2 in 2 saptamani de pe la sfarsitul lui septembrie pana la inceputul lui decembrie...
luni intra mereu banii... am sa fac o cerere de urgentare pentru dumneavoastra...
saptamana viitoare luni sau daca nu, cel tarziu peste inca o saptamana... vad ca e deja o cerere de urgentare...

uneori mi se intampla sa vorbesc cu ei si sa-mi inchida... ca cica eu nu am semnal (pe dracu, eram cu masina oprita si stateam pe loc)... orange are semnal full in galati cam peste tot...

dadadadada...


eu am sa fac alta schema de acum (sper sa nu fie nevoie vreodata)...
daca nu sunt piese sudate (cum a fost cazul meu, o usa si o aripa) am sa vorbesc cu cei de la service sa-mi comande piesele si sa le vopseasca (chiar daca nuanta difera putin, dar daca o fac in regie proprie tot difera nuanta).
si am sa ma duc cu masina 4 ore sa mi le monteze...
sunt reticent in a lasa masina in service...
  • kosfunny

  • Mesaje scrise: 271
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Sintra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2007

  • Mesaj Privat
DB77AAA a scris:Da, nu sunt singurul!, am sunat doar de doua ori la Euroins, iar dauna are doar putin peste o luna. E vorba de bara spate + 2 senzori de parcare la Vectra C caravan.
Inspectorul de daune m-a "dus de nas" sa o fac in regie proprie ca ofera 1000 lei, zicand ca oricum voi iesi mai bine asa ca el nu da bara la inlocuit, bara mea neavand doar decat o mica spartura relativ invizibila...
Dosarul e la finaciarul lor. Inspectorul de daune a zis ca intra in doua saptamani banutii. Saptamana trecuta erau doua saptamani si un pic, am sunat si un nene de la relatii cu publicul Euroins mi-a zis ca intra luni, adica acum 2 zile. Nu au intrat, am sunat iar azi. Mi-a zis o tanti ca a trimis cerere de urgentare a platii fara sa zica o data exacta. Mai departe, ramane sa astept. Mi se pare jenant ca la o suma asa mica procedeaza astfel.


Ce te opreste sa faci o sesizare la ASF ?

Intra pe site si o faci online in 5 minute !
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Ai perfecta dreptate, insa eu speram sa nu fie cazul pentru 1000 lei....
O sa fac pana la urma si o sesizare. Mai astept cateva zile. Poate se simt singuri.
  • kosfunny

  • Mesaje scrise: 271
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Sintra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Nu lasa pe maine ce poti face azi . Uite , iti dau si eu o mana de ajutor, mai departe te priveste:

http://www.asfromania.ro/em/fr/index.php?id=1
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
eu unul am rezolvat trimitand mil-uri zilnic pana cand s-a efectuat plata...
ulteriori am primit de la ASF un plic prin care mi se instiinta plata daunei.

reclamatiile la ASF se pot face fie completand formularul de mai sus fie pe mail.
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR