Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • alexbadi

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Dambovita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2014

  • Mesaj Privat
http://www.pmtgv.ro/anunt%2...Pol%20Locala.html

mai exact am in fata blocului masina mea propietate personala cu afis de vanzare
am fost sunat de x de la politia locala si mi s-a spus ca daca in 10 minute nu sunt la masina o ridica (masina era in parcare, nu parcata pe trotuar sau pe spatiu verde), nu este abuziva aceasta hotarare?

nu auzisem de aceasta hotarare pana acum, mai exista si in alte orase?

nu iti interzice un drept?
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Daca-i lege nu-i tocmeala.
  • rhydin

  • Mesaje scrise: 1,369
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Pai eu din ce vad acolo este vorba de dezbatere publicã
De la dezbatere publica la HCL mai este pas lung.
Asadar dute in scris cu o opinie despre aceasta treaba, roaga si vecinii de bloc sa faca acelasi lucru, sai faci o foaie colectiva la care anexezi lista cu semnatarii.
  • alexbadi

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Dambovita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2014

  • Mesaj Privat
tocmai.. legea este in dezbatere dar deja politia locala actioneaza..
Skip ads

  • Madalin1796

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Am inteles ca legea asta o sa fie doar in sectorul 4 pusa de piedone.
Edit: Acum am vazut ca esti din dambovita deci nu e doar la noi.
  • alexbadi

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Dambovita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2014

  • Mesaj Privat
dar nu e cam abuziva.. poate eu nu am bani sa ma duc in targuri sa imi vad masina si o pun ca orice muritor un anunt pe ea
  • rhydin

  • Mesaje scrise: 1,369
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2013

  • Mesaj Privat
pai aia e, odata ce se afla in dezbatere nu exista HCL, fara HCL nu exista temei legal sa-ti ridice masina. Conform carei HCL iti ridica? atat trebuie sa le zici la "pilosii aia angajati"
  • buldozer2

  • Mesaje scrise: 738
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Cei care se ataca de obicei la o asemena initiativa sunt samsarii care isi tin masinile la vanzare pe toate trotuarele! Eu sunt in mare de acord cu initiativa mai ales ca mare majoritate din masinile cere sunt la vanzare nu platesc taxe (Inmatirculate in alte tari, numere rosii expirate, etc)! Iar pentru cai ca "nevoiasi" ca alexbadi s-au invetat Olx, Tocmai, ocazii, ziare locale, etc!
Skip ads

  • alexbadi

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Dambovita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2014

  • Mesaj Privat
nici nu ai gandit ceea ce ai spus
masina poate sa stea inmatriculata in alta tara, cu numere expirate sau fara numere si fara afis pe ea si tot ocupa locul respectiv
am spus clar unde era masina mea parcata si pentru cei care parcheaza pe trotuare spatii verzi exista amenzi...
si daca pui masina pe internet de vanzare ea nu mai exist fizic? ce i faci o pui pe stick?
acum cativa ani am vandut un apartament la balconul cariuia am pus un banner si sa parea normal sa vina cineva si sa iti dea amenda ca ai pus banner la geam? lafel e si cu masina e bunul meu si pot sa fac ce vreau cu el inclusiv sa il scot la vanzare platesc impozit la primarie pentru el

ar fi culmea sa mai scoata astia ceva gen daca ai un stiker pe masina cu nush ce firma sau site sa platesti ca faci reclama:))
  • buldozer2

  • Mesaje scrise: 738
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Problema reala este ca mai toti cei care au afise distrastea pe masini si le vor expuse in buricul targului (trotuare centrale, pe langa moluri si alte puncte de interes) nu in parcarea din spatele blocului cum zici tu, si bat la pariu ca initiativa a aparut tocmai din cauza asta nu ca isi pune unu altu anunt pe masina! Oricum anuntul pe masina daca nu ti masina intre-un loc circulat, aduce un nr foarte mic de potentiali cumparatori!
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Pana nu se adopta HCL, e abuziva ridicarea autovehicolului
Si dupa ce se adopta nu cred ca e chiar legala, dar aia e alta poveste. Deci, pana se adopta, cand te mai suna, spune-i sa o ridice, dar sa isi zica citet numele la telefon, ca sa stii impotriva cui faci reclamatie pentru furt.
  • CSN

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1999 X12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Prin Constanta pana acum un an, erau cateva zone (intersectii) unde te simteai ca la Autovit. Nu stiu exact ce s-a intamplat dar nu a mai aparut nici o masina cu anunt de vanzare in zonele respective. Ceva ceva se pregateste si la voi.
Skip ads

  • alexbadi

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Dambovita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2014

  • Mesaj Privat
sunt de acord sa fie amendati cei care au masinile parcate pe trotuare, spatii de acces sau spatiu verde( afisa si fara.. ca si unul si altul incalca legea)
daca se aproba ar trebuie ca primaria ar fi obligata sa puna la dispozitie un loc anume unde poti vinde si sa fixeze acolo o suma modica,
Din cate am aflat se pare ca treaba sta altfel 2 "smecheri" au deschis 2 locati gen targ auto.. pretul pt o masina e undeva la 100lei/luna (incap undeva la 200 de masini deci.. e bine..) si alt "baiat destept" tocmai ce a cumparat o masina de ridicari auto deci treaba asta cu legea curului are un scop, acela sa umple buzunarele a 3 smecherasi cu pile pe la primaria targoviste
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
alexbadi a scris:Din cate am aflat se pare ca treaba sta altfel 2 "smecheri" au deschis 2 locati gen targ auto.. pretul pt o masina e undeva la 100lei/luna (incap undeva la 200 de masini deci.. e bine..) si alt "baiat destept" tocmai ce a cumparat o masina de ridicari auto


Asta pot sa confirm si eu, e de ceva vreme asa Laughing
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR