Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • nba14

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: cluj
  • Masina: Vectra 1995 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2007

  • Mesaj Privat
am acum ocazia sa imi iau o masina.este vorba de un opel vectra din 1995 motor de 2l 115Cp.problema este ca masina este a unei rude de a mele si stiti cum e nu vrea sa zica pretul,asa ca a zis sa-i fac eu o oferta!Cam cat merita masina avand in vedere ca are mici probleme la motor(pierde ulei si nici un mecanic nu stie de ce)dar in rest a fost super intretinuta!
multumesc anticipat Smile
Astept raspunsurile/parerile voastre
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Mult nu, ca e motor mare si o sa te coste combustibilul si impozitul Smile
Vezi la sectiunea "Vand masini", si cauta pe net (piata de la a la z, si alte site-uri de vanzare automobile), mai taie de acolo vreo 5-10% (ce se negociaza, de obicei, si vezi cam care e valoarea pe piata.
Sau mergeti in piata cu ea, vedeti cat i se ofera de cineva serios, care chiar vrea sa o cumpere...
  • nba14

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: cluj
  • Masina: Vectra 1995 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Ma gandeam la 3500 de E....dupa cum am vazut piatza
  • b58ywz

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Zafira 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2007

  • Mesaj Privat
la 4000 am gasit eu din '94 motor 2000 4x4 FULL FULL
incluzand piele aer,4 geamuri electrice,stergatoare si la faruri etc...
la vopsea era cam praf in schimb (dar nu rugina)
Skip ads

  • pok

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2003 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2007

  • Mesaj Privat
@nba14: 3500 euro nu e un pret rau, dar ce inseamna ca masina pierde ulei. daca picura pe undeva, s-ar putea sa nu fie prea mare problema, dar daca masina il consuma, s-ar putea sa te doara capul. ca o comparatie, eu am vectra a din 1990 motor c20ne si nu consuma ulei deloc, desi nu are nici o interventie la motor.
deci ar trebui sa te gandesti intai cat te-ar costa o reparatie, ca sa faci un pret corect si pentru tine si pt vanzator.
nu vreau sa te descurajez, vectra a este o masina foarte reusita si estetic si functional, dar o posibila problema mai mare la motor te poate costa.
bafta
  • kosmin

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina: Astra 1993 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2007

  • Mesaj Privat
eu am vazut in targ la bv cu 3500-3700 e negociabil intre '92 si '94.deci....
problema cu uleiul.....vezi sa nu il consume....daca e vb de vreo garnitura nu e nici o problema.daca spui k e de la o ruda eu zic sa pui pe masa max 3200 si e a ta.
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Eu zic ca nu se fac "afaceri" cu neamurile... decat daca iti face un super-pret, ca sa merite toate discutiile "neprincipiale" care au MARI sanse sa apara mai tarziu... da-i 2500 sa vezi ce zice si fa un deviz umflat pentru RK la motor... Laughing
Dupa experienta proprie cu rudele nu se fac decat afaceri "bulgaresti" unde concurezi singur si tot pe locul doi ajungi... Sad
  • nba14

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: cluj
  • Masina: Vectra 1995 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2007

  • Mesaj Privat
pana la urma am luat masina....3000 de euro!multumesc celor care si-au dat cu parerea si mi-au dat cateva sfaturi Smile
Skip ads

  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Ai luat-o bine. Ce pot sa zic decat sa o stapanesti sanatos ºi sa te bucuri de ea.
  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
problema este ca tu ai vrut-o si daca o sa ai belele cu ea o sa te certi cu rudele.
pretul este bun daca masina trece de verificarea RAR fara probleme.
are ceva dotari, sau este cheala?
  • nba14

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: cluj
  • Masina: Vectra 1995 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2007

  • Mesaj Privat
dupa parerea mea este dotata...2 airbag-uri,sensor de parcare,trapa,servo direcetie,abs,geamuri fata electrice.sunt foarte multumit deocamdata de ea.
mai am o intrebare...am primit un filtru de aer sport care a mai fost folosit o saptamana de un prieten.intrebare e ca pot sa-l pun direct sau mai trebuie dat cu ceva solutie sau spray inainte?
  • pok

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2003 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2007

  • Mesaj Privat
un filtru folosit o saptamana este un filtru folosit o saptamana, personal nu inteleg la ce te referi cand spui ca ar trebui sa-l dai cu vreo solutie sau spray. te-ai referit la vreo metoda de curatare sau la ce?
Skip ads

  • nba14

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: cluj
  • Masina: Vectra 1995 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2007

  • Mesaj Privat
da...la ceva de genu asta ma refeream,trebuie curatat?sau pot numa pur si simplu sa-l pun....
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
daca are numai o saptamana ,e ok poti sa-l pui linistit pe masina.atentie insa sa fie pt diesel si pe specificatiile producatorului,sper ca e de firma(k&n) sau ceva asemanator daca e no name nu risca,pune unul de carton,normal
  • pok

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2003 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2007

  • Mesaj Privat
romaneste, un filtru se curata cu metoda suflat cu un compresor (greu de aplicat la filtrele din carton). daca tu ai un filtru de o saptamana e ca si nou. daca tii la masina ta mult de tot schimbi filtrul de aer la 5000km (desi nu cred ca mergi in desert cu ea ca sa-l imbacsesti asa repede). eu ii pun numai de carton si il schimb la 10000km (cand fac si schimb ulei) si nu cred ca gresesc.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR