Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • LIVIU_ionutz

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2007

  • Mesaj Privat
am gasit pe www.autoscout24.de un opel zafira din 2006 cu motor 1.9 diesel la uimitorul pretz de 4300 euro! persoana respectiva a vb cu mn in engleza si mi-a zis k e de la o firma de leasing shi k mashina e de la unu care nu a platit leasingul! mi-a zis k nu e nici o pacaleala si k platesc 4300euro+taxele din romania shi mashina e a mea! se poate asha cv? a ramas s vb cu unu de la firma care mi-o aduce tot in banii astia gratis! mi se pare prea ieftina treaba?! stiti care o fi smekeria aici? va rog s va dati shi voi cu parerea ! va multumesc anticipat! oricum nu dau eu nici un ban pana nu am o garantie dar oricum poate atzi mai auziti de treburi de astea! astept pareri ! multumesc Surprised
Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Probabil e tzeapa, ai sa te convingi in momentul in care o sa-ti ceara un mic "avans" (undeva la 500-1000 de euro) pentru anumite cheltuieli pe care le vor justifica ei intr-un fel sau altul. Continua discutia cu ei si ai sa vezi, dar ai grija sa nu le scapi nici un ban.
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Salut si bine ai venit in club!

Si eu cred ca e teapa, zi-le ca esti deja acolo si vrei sa iei masina cu banii jos, sa vezi cum reactioneaza.

Pe de alta parte:
- citeste regulamentul forumului
- cand deschizi topic nou, alege un titlu relevant (era "am si eu o nelamurire")
- foloseste limba romana corect. nu este agreat limbajul de chat.
  • LIVIU_ionutz

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2007

  • Mesaj Privat
da poi am vorbit cu unu la telefon si mi-a cerut 50% din suma! mi-a spus k sansele s fiu pacalit sunt 0 deoarece platat se face prin tranzactie bancara! nush ce s cred... mi-e ca daca le dau banu dupa aia gata nu mai vad nimic! daca vrea si se pricepe cineva o s ii dau ce am vb prin mail-uri!
Skip ads

  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Este teapa, ce daca e prin transfer bancar? Crezi ca ei nu au aurolaci pe care sa deschida conturi in banca? Si in caz de ceva sa ii bage la inaintare? Eu zic sa stai cuminte.
Inchei si eu prin a te ruga sa nu mai folosesti limbaj de irc. Conjuctivul unui verb este "SA" nu "S".
  • LIVIU_ionutz

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2007

  • Mesaj Privat
ok... sunt nou si imi este mai greu sa renunt la limbajul de messenger! imi cer scuze si multumesc de raspunsuri!
  • flavius1611

  • Mesaje scrise: 1,040
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
e tzeapa direct
stai linistit,nu le da nici un ban
nu esti nici primul si nici ultimul care a gasit chilipir-uri dastea
  • B-30-ADU

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Daca vei intra pe www.mobile.de o sa vezi ca in pagina de start a acestui site scrie sa nu dai nici un banut avans, asta tocmai din cauza multor tepe care s-au dat Idea
Skip ads

  • NATS

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2006

  • Mesaj Privat
He, he.... cunoastem smecheria! Inainte sa ma duc sa-mi iau masina din Germania, am trimis si primit o gramada de mail-uri cu supermasini la superpreturi. Toate, dar absolut toate, cu invariabilul avans (500-1000 euro) doar in momentul expeditiei si cu traking-ul pe internet. E.... aici e partea frumoasa... IP-ul calculatorului din care plecau mail-urile era din Rm. Vilcea (traiasca hackerii vilceni, "prietenii stiu de ce").
In sfarsit, imi gaseste un cunoscut care era deja in Germania, un BMW 320d din 2003 full la... 10.000 euro, pe autoscout. Omul incerca sa sune proprietarul si nimic. Eu nu mai am rabdare, iau avionul si plec in DE. Il sun si eu... intra mesageria. Pana la urma m-am intors cu Vectra C, gasita pe mobile.de, intr-o reprezentanta Opel. Am sunat inainte, mi s-a confirmat ca masina este la vanzare si apoi am vazut-o si cumparat-o. Deci, ATENTIE MARE LA TEPE!
  • Vios40

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1987 2.3D LS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Nu fi naiv, încearcã sã-þi gãseºti singur “prietena”, eventual cu un cost suplimentar pentru o micã vacanþã în þara unde se aflã. Vreau sã precizez cã bulgarii au “curãþat” tot pânã s-a reglementat taxa de primã înmatriculare la noi, aºa cã ai ceva de aºteptat. Succes! Smile
  • gokey

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2007

  • Mesaj Privat
fa o comparatie cu alte anunturi la masina asemanatoare si vei vedea ce diferenta de pret exista !
  • Bogeyman

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Ascona 1985
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Teapa, de la un km. Nu le da nici un ban, eventual da-le un mail si intreaba-i de mame si surori Very Happy
Skip ads

  • sebyhusu

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2014

  • Mesaj Privat
Salutare Am cumparat un golf 4 1,6 16 v benzina si am fost pacalit ca o sa am de plata in jur de 200 de euro la taxa auto si sa aflu ca este masina din iltalia si este euro 3 si platesc vreo 600 si ceva de euro ... abia am luat masina sambata si acum am aflat si nu mi-a dat nici fiscalul pe loc am brifurile si taxe platite numere rosii etc tot in regula mai putin ca nu mi-a dat fiscalul si m-a pacalit cu taxa . Acum el a ramas ca trimite fiscalul prin curier .Faza este ca el a uitat actele unei alte masini la mine in masina adica contract de vanzare intre neamt si el plus brifuri carte etc toate actele unui passat . Pot sa il dau l-a politie ca m-a pacalit cu taxa , eu am facut cu el contractul de vanzare . a ramas sa imi trimita fiscalul si sa ii trimit actele . daca este pot sa ii cer diferenta de bani pe actele de la passat sau pot sa ii fac si eu o faza urata cu actele alea daca el m-a pacalit ?
  • maryusuku

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Isi face el alte acte.imi pare rau de ce ai patit sper sa se termine cu bine si sa iti dea fiscalul...
  • gokey

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2007

  • Mesaj Privat
cum a putut sa te pacaleasca cu taxa ?!
este plin netul de calculator taxa
  • sebyhusu

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2014

  • Mesaj Privat
Pur si simplu din faptul ca am fost in targ la ploiesti si nu am avut net umu a mintit ca este euro 4 taxa in jurul sumei de 200 si aia a fost !
  • sebyhusu

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2014

  • Mesaj Privat
Poate sa faca asa de usor actele alea ? Pai sunt cartile de identitate brifurile a doua masini cu contracte de vanzare intre neamt si el ... nu ar fi frumos sa ii cer diferenta de bani pe taxa pentru actele alea .
  • flavius1611

  • Mesaje scrise: 1,040
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
da,normal.
cere-i banii sau da-i masina inapoi.
  • sebyhusu

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2014

  • Mesaj Privat
Nu pot sa il atac in nici un fel legal ?
  • sebyhusu

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2014

  • Mesaj Privat
Sunt curios daca el poate face actele alea usor fara sa le mai i-a de la mine stie cineva ? De brifuri contracte etc
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR