Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • 10GYL

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Salut sunt nou pe acest forum si am cateva intrebari la care sper sa pot primi raspunsuri pe masura.Sunt din Galati si sunt interesat sa reconditionez tapiteria dar caut o mana de lucru de incredere asa ca astept recomandarile voastre.Am citit destule topicuri pe internet despre remap si chiptuning .... mentionez ca opelul meu este din 2002 si are 55kw-->75cp.Ma intereseaza sa scot cat de multi cp pot fara sa afectez motorul...gen dupa jumatate de an sa ma trezesc cu motorul mort....asa ca as dori niste informatii cati cp pot scoate din remap + chiptuning sau ce recomandati voi.Un alt aspect as dori sa schimb si farurile deoarece sunt foarte matuite....am facut mai de mult un polis dar degeaba....asa ca stiu ca parerile sunt impartite unii prefera angel eyes altii dayline (inclusiv eu) as dori niste pareri si in domeniul acesta de ce angel eyes si nu dayline si invers .... si ce marca anume trebuie cumparat.
Astept parerile voastre asa poate ma hotarasc si eu Smile
Skip ads

  • gena09wow

  • Mesaje scrise: 467
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2018 B14 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Cauta EDS.
Pe facebook este intalnire opel Galati-Braila.
Participa si o sa afli multe.
In rest, bine ai venit printre noi
  • 10GYL

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Aug 2014

  • Mesaj Privat
multumesc gena09wow mai astept raspunsuri de la persoane care au facut aceste modificari Smile
  • gena09wow

  • Mesaje scrise: 467
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2018 B14 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2011

  • Mesaj Privat
OK!
Skip ads

  • dan costea

  • Mesaje scrise: 381
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2008 x14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2010

  • Mesaj Privat
putina lume la intalnire azi.la ce referi cand zici EDS?esderman?astia nu au nici o treba cu chiptunningul.doar beculete si alte alea....
  • 10GYL

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Aug 2014

  • Mesaj Privat
am observat si eu dar nu am mai scris sa nu lungesc prea mult povestea.....vroiam pareri de la persoane care intradevar stiu ce trebuie in legatura cu ce am scris in acest topic!
  • dan costea

  • Mesaje scrise: 381
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2008 x14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2010

  • Mesaj Privat
problema nu este scrierea filei tunate ci procurarea filei insesi.aveti nevoie de o fila testata,preparata pe baza propriei mape de injectie .o firma serioasa va face dyno la inceputul tunningului,pt adetermina puterea motorului la ora actuala, si dyno la sfarsit pt a determina plusul de putere.
  • gena09wow

  • Mesaje scrise: 467
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2018 B14 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2011

  • Mesaj Privat
dan costea a scris:putina lume la intalnire azi.la ce referi cand zici EDS?esderman?astia nu au nici o treba cu chiptunningul.doar beculete si alte alea....

www.serviceopel.ro
Cu intalnirea cred ca mai bine se revine la sambata ora 11.00 alternativ Galati cu Braila ca inainte de a fi pagina de fb.
Skip ads

  • 10GYL

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Aug 2014

  • Mesaj Privat
stie cineva unde pot tapita scaunele de la un astra g ?
  • rufusgti

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2014

  • Mesaj Privat
10GYL a scris:Salut sunt nou pe acest forum si am cateva intrebari la care sper sa pot primi raspunsuri pe masura.Sunt din Galati si sunt interesat sa reconditionez tapiteria dar caut o mana de lucru de incredere asa ca astept recomandarile voastre.Am citit destule topicuri pe internet despre remap si chiptuning .... mentionez ca opelul meu este din 2002 si are 55kw-->75cp.Ma intereseaza sa scot cat de multi cp pot fara sa afectez motorul...gen dupa jumatate de an sa ma trezesc cu motorul mort....asa ca as dori niste informatii cati cp pot scoate din remap + chiptuning sau ce recomandati voi.Un alt aspect as dori sa schimb si farurile deoarece sunt foarte matuite....am facut mai de mult un polis dar degeaba....asa ca stiu ca parerile sunt impartite unii prefera angel eyes altii dayline (inclusiv eu) as dori niste pareri si in domeniul acesta de ce angel eyes si nu dayline si invers .... si ce marca anume trebuie cumparat.
Astept parerile voastre asa poate ma hotarasc si eu Smile


Smile Remap pot sa-ti fac eu. Vii la IASI ,mergi cu masina mea si daca iti place o resoftam si pe a ta.Ne intelegem noi.
  • 10GYL

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Aug 2014

  • Mesaj Privat
dar in Galati nu exista service care se ocupa cu remap ?
  • 13nicu

  • Mesaje scrise: 1,487
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 hatch y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Remapul l-am facut aici
https://www.clubopel.com/vie...r=asc&start=0
..vezi cum te poti potrivi cu baietii.

Sau mai ai varianta EDS .....si probabil mai sint si altele. Pentru mine a contat si feed-back-ul altora ....ca asa , pe net, gasesti tot felul de cetateni care fac remapuri.

Farurile matuite le-ai dus la un amator ! Cum adica n-au iesit ? Cauta o firma serioasa si profi , nu pe la spalatorii si vopsitori plictisiti.

Tapiter auto este fix langa blocul meu Smile dar nah, e departe pentru tine. Vesnic imi ocupa locul de parcare tot felul de marci de masini bengoase ce vin la mester.
Skip ads

  • L3X
  • **
  • 64 mesaje
  • din 07 Oct 2013
  • Astra 2007 Z13DTH
  • Vrancea
  • L3X

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2013

  • Mesaj Privat
colegi eu am fost la reprezentanta opel din focsani cu opelul meu, astra h 1.3 cdti 2007. mi-au spus negru pe alb ca odata ce ii maresti caii putere si pui cip incep sa apara probleme....cei de acolo mi-au spus ca odata modificati parametrii motorul o sa aiba o durata de viata mai scurta, schimburile de ulei trebuiesc facute mai des.si daca modifici parametrii trebuie schimbate si franele, arcuri bari stabilizatoare si alte dracii, deoarece ele sunt facute pt un anumit cuplu .... acum nu stiu ce sa spun.... vrei masina de fuga ia frate un motor de minim 2000cm benzina si fugi pana nu mai poti, ex un opel calibra 16V si iti faci masina de liniute ....
  • 13nicu

  • Mesaje scrise: 1,487
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 hatch y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2012

  • Mesaj Privat
@L3X - din pacate e plina lumea de folclor. Daca as posta cite minuni mi-au spus cei de la service ..... sau unul si altul - ne-am distra pe cinste.
Logica e simpla - nu poti face niste aprecieri decat daca traversezi experienta personal. In rest doar presupuneri. Ca cei de la REPREZENTANTA .... ca cei de la Grupul BMW ..... ca AIA ......si AIA ...si altii ...toti cu nume pompoase ...... Bine.

Am remapul de 1 an de zile ...adica mi-au fatat iepele inca vreo 23 CP ...cuplu s-a ridicat simtitor ...parca de la 160 la 215 Nm ..... dar n-am vazut pe motor nici cea mai mica suferinta !
Adevarul e ca poti conduce ca o cizma si poti distruge o masina si fara remap .....sau poti ,,tuna,, un motor dincolo de limitele uzuale dar sa-l folosesti responsabil.
Partea frumoasa a remapului e ca NU TE OBLIGA NIMENI SA O TI TOT IN FORJA ! Poti avea remap si sa continui sa mergi cum o faceai inainte. Remapul , in principiu , si-l face omul pentru a avea in situatii ,,ciudate,, un plus , o rezerva de putere.
  • GL99VRC!

  • Mesaje scrise: 616
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Eu am facut remapare la Astra-ul meu inca din 2008 cind am facut un sejur la Kusadasi ,Turcia .La autostrazile lor ,paralel cu litoralul,ai ce vedea ce poate masina ta .Am facut in Galati ,nu cu cip ,ci lucrat in softul calculatorului .Consum mai mic ,putere mai mare ,zvik.... ce mai .Am sa caut actele si iti spun si firma .Cei drept nu stiu daca mai exista .Am sase ani si nu s-a intimplat nimic.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR