Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • flavius1611

  • Mesaje scrise: 1,040
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
felicitari,asta e da-i incolo de 160 ron,,e bine ca ai luat-o Laughing
Skip ads

  • vmadmin

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2006

  • Mesaj Privat
in locul tau mergeam ma suiam in masina si plecam cu ea de acolo. Daca incercau sa ma opreasca ii acuzam de hartuire si sechestrare de persoane. Am patit foarte multe faze urate cu service-urile si companiile de asigurare.
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Parere personala, desi recunosc ca nu am nici un pic de experienta in asta (si nici nu vreau sa am): daca aveai asigurare CASCO FULL, se mai intampla asa?? cred (sper) totusi ca nu...
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
indy, depinde de asigurator
Skip ads

  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
indy a scris:Parere personala, desi recunosc ca nu am nici un pic de experienta in asta (si nici nu vreau sa am): daca aveai asigurare CASCO FULL, se mai intampla asa?? cred (sper) totusi ca nu...


Se intampla sa ti-o retina atata timp cat asiguratorul nu a dat acceptul de plata al dosarului de daune .
iar asta se intampla atunci cand dauna e mai mare si intarzie acceptul ( venind de la Buc. aprobarea peste un anumit prag ) .
  • alexandrv_b

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Aiud-Alba
  • Masina: Zafira 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2006

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/vie...p;highlight=unita Citeste aici. Poate te ajuta!
Bafta!
  • marius_cyp

  • Mesaje scrise: 263
  • Locatie: Italia
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2006

  • Mesaj Privat
vmadmin a scris:in locul tau mergeam ma suiam in masina si plecam cu ea de acolo. Daca incercau sa ma opreasca ii acuzam de hartuire si sechestrare de persoane. Am patit foarte multe faze urate cu service-urile si companiile de asigurare.

Shocked cum ai suit in masina ??? de obicei service-uri se iau cheile masini si depoziteaza undeva in birouri dar ma gandesc cum ai luat masina fara chei ???? Shocked
  • razvand83

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Dec 2005

  • Mesaj Privat
la acelasi service am fost si eu tot pe rca
masina a stat mult timp si a fost revopsita de 3 ori (partea lovita adika haionul)

in legatura cu problema asteptatului
nu asiguratorul este de vina, o parte mare din vina o are si serviceul care se apuca de repararea masinii inainte ca actele din dosarul de dauna sa fie stranse
daca rca-ul celui care te-a lovit nu era valabil cine platea ? tu si trebuia sa-l dai pe cel care te-a lovit in judecata ptr recuperarea banilor
legea nu specifica nicaieri obligativitatea ca asiguratorul sa dea accept de plata , acesta fiind o conventie intre service si asigurator si de cele mai multe ori se da doar la dosarele pe casco , legea specifica clar ca asiguratorul este obligat sa restituie contravaloarea facturii de reparatzie , emisa de un service autorizat rar si care sa respecte normativele fabricilor sau reprezentantelor, in max 20 de zile dupa acest termen se poate face plangere la csa
  • wellerwells

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Salut tuturor! Daca va aruncati privirea pe nota de constatare a daunelor masinii dvs o sa vedeti pe undeva scris, probabil cu font mic, ''auto nu se elibereaza din service fara accept de plata''. Inainte sa va bagati masina in service intrebati consilierul ce relatie are cu asiguratorul in cauza, daca au contract de colaborare, daca acceptul de plata este solicitat online de service, pe baza devizului de reparatie sau trebuie sa il aduceti chiar dvs de la asigurator. De asemenea, in cazul solicitarii acceptelor de plata pentru daune, acestea sosesc in 48 ore de cele mai multe ori. Asa cum sugereaza si OMNIASIG SA, clientilor sai, solicitati service-ului, cu 2-3 zile inainte de finalizarea reparatiei, devizul sau factura ca sa aveti timpul necesar pentru a rezolva cu acest accept de plata si sa va puteti lua la timp masina.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR