Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • flavius1611

  • Mesaje scrise: 1,040
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
degeaba pui bull-bar,,,am avut eu cand aveam dacie si tot din motivul asta mi-am pus bull-bar-ul pt caini,dar sa stii ca nu e cine stie ce nici cu el Sad
Skip ads

  • apachée

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1994 C14SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2006

  • Mesaj Privat
octav13 a scris:
ar trebui sa ne montam toti bull-bar exact cum au australieni


Octav, australienii cred ca au bull-bar sa se fereasca de canguri, in cazul asta noi suntem castigati, cainii au sub 10kg... Laughing

Cat despre resturile aruncate pe geam, asa e... Si cu toate ca cosurile de gunoi care (rar) le intalnesti pe DN1 au 1metru cub, tot timpul sunt pline si de jur imprejur gunoaie...
  • f1specialfx

  • Mesaje scrise: 610
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1.4 90HP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Ar trebui construite autostrazi calumea si cu gard pentru animale ,astfel evitandu-se gramada de accidente.
Eu unul as plati cu mare placere taxa de autostrada dar sa stiu ca am pe ce merge ,nu ca acum taxa pe drumuri aproape inexistente.
  • chihuahua

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2007

  • Mesaj Privat
din pacate in afara de faptul ca stim ce ar trebui sa avem, (autostrazi, asfalt de calitate, respect ptr. contribuabil), nu putem face altceva. sau putem , dar nu vrem...inertie mare nene...
sper sa nu fie off topic.
bine ca nu a patit nimic matusa ta. despre masina..no comment.

...enjoy!
Skip ads

  • droso

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2002 Y 17 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2006

  • Mesaj Privat
O discutie in masina in Germania:
Tu cum iti permiti sa te apropii de limita a 200km/h? Daca apare pe autostrada ceva, un caine, o bucata da anvelopa, un lemn sau bolovan cazut dintr-un camion? (reflex romanesc)
Raspuns: Ce e aia caine?
Nu exista pe autostrazi!

Morala: Cata vreme circulam in Romanica, deci avem: un caine, o bucata da anvelopa, un lemn sau bolovan cazut dintr-un camion trebuie avuta grija deosebita.

Morala 2: La un drum de 1000 km am pierdut in total 25 minute in cazul unui condus preventiv fata de un amic "Kamicadze".
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
apachée a scris:
octav13 a scris:
ar trebui sa ne montam toti bull-bar exact cum au australieni


Octav, australienii cred ca au bull-bar sa se fereasca de canguri, in cazul asta noi suntem castigati, cainii au sub 10kg... Laughing

Cat despre resturile aruncate pe geam, asa e... Si cu toate ca cosurile de gunoi care (rar) le intalnesti pe DN1 au 1metru cub, tot timpul sunt pline si de jur imprejur gunoaie...

un caine poate sa ajunga si la 40kg,sub 10 au doar pisicile


dupa o discutie cu soferul implicat in accident am aflat cu stupoare ca avea doar 80km/h cand sa intamplat accidentul si nu 140 cat am sris mai devreme,eu asa am crezut dupa urmele derapajului si forta impactului
  • flavius1611

  • Mesaje scrise: 1,040
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
doar 80 ???? Shocked Shocked Shocked ,,si eu am crezut ca a avut tot asa de mult,,ca la cum s-a facut megan-ul????
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
da, doar 80,dar nu a pus frana deloc,ba cred ca din cauza derapajului a prins si mai multa viteza
  • DrK
  • *
  • 16 mesaje
  • din 20 Feb 2007
  • Astra CDTI 120CP
  • Bucuresti
  • DrK

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra CDTI 120CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2007

  • Mesaj Privat
1. in caz de animal in fata: calcati animalu....
pe bune acum.. imi risc viata pentru un animal idiot? hai sa fim seriosi... Nu am nimic cu animalele. Chiar am un caine, dar diferenta intre o dauna la masina (mai rau o viata de om) si un animal este foarte foarte mare.
2. nu va mai hliziti atat cu cele 5 stele la megane. acel spate de megane este din carbon. Masina se face evantai /praf/bucati/carnati cum vreti voi sa ii spuneti dar CEI DIN INTERIOR nu patesc mare lucru. Evident centura de siguranta teoreti salveaza vieti. Am avut megane 1 inainte sa trec pe Opel. Cred ca in 4 ani am avut timp destul sa ma uit pe la service-uri la megane-uri facute praf si cu soferu/pasagerul scapat cu viata... Hai totusi sa nu exageram. Daca NCAP spune ca are 5 stele, ARE!
Daca intru cu masina in copac din a nu-stiu-cui vina, sincer, tot aceeasi masina imi iau.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR