Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Racire
  • animalu

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2014

  • Mesaj Privat
am o problema am fost sa imi repar distributia si a trebuit din nu stiu ce motiv sa dea si cureaua de accesorii jos si acuma partea din stanga a compresorului mai exact rola aia de plastic ce se invarte la actionarea climei nu se invarte cum trebuie si miroase a ars , a cauciuc ars. Am un opel astra h wagon station 2005 . HELP Very Happy
Skip ads

  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
" Ansamblul organelor unei mașini care comandã automat efectuarea diferitelor faze de funcționare a mașinii. " -asta e definitia unei distributii.Eu stiu ca se inlocuieste doar o parte din acest ansamblu,faza cu reparatul...,e poveste.Daca dupa "reparatia" distributiei nu ai folosit clima(AC) iar fulia compresorului este relativ blocata,ai mari sanse sa fi fost tepuit cu un alt compresor.Daca iti functiona clima inainte de reparatie,poti verifica presiunea in instalatie,care va fi zero daca a fost inlocuit compresorul...
  • animalu

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2014

  • Mesaj Privat
nu a inlocuit nimic pentru ca am stat cu el pe timpul operatiei si mi-a scos cureaua de accesori pentru ca se auzea un zgomot si initial am crezut ca e pompa de apa. si a dat cureaua de accesori jos sa aflam daca e pompa de apa nu era pompa nu era bine pusa distributia , distributia fiind noua luata de mine acuma nu se mai aude niciun zgomot dar cand dau drumu la clima rotita aia de la compresor nu se invarte cum ar trebui iar fulia a fost inlocuita recent plm oricum mersi de raspuns . oricum m-am invatat sa nu mai ascult de nimeni ca dute acolo dute acolo ma duc la oameni care iti pun garantie pe manopera facuta si aia e .
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Colegule,nu am pretentii sa stii tehnica auto de nota 10,dar sa scrii corect gramatical,e o obligatie ce tine de regulamentul forumului,care ti-ai asumat-o...! Citeste cu voce tare textul scris de tine si o sa-mi da-i dreptate.Scrie de asa natura incit sa-mi faca placere sa-ti citesc post-urile tale... Daca ai fi strain,te-as intelege...!
Skip ads

  • animalu

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2014

  • Mesaj Privat
am uitat sa pun un i si semnele de punctuatie Smile). credeam ca e un site pt masini nu pt . lectii de gramatica .
  • animalu

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2014

  • Mesaj Privat
imi cer scuze nu am citit regulamentul , oricum am gasit problema . Ambreiajul compresorului era de vina , sa dus elementul ala de siguranta (cauciucul ) .
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Racire

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR