Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Florin M

  • Mesaje scrise: 390
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Am 1500 km de cand am schimbat termostatul si am bagat antigel mai ieftin dar fara silicati, si din cauza supapei infundate de la capac al borcanului pe unde se baga antigel ,daca mergeam cam 100 km si capacul era strans imi sarea furtunul care vine de la termostat in radiator,acum am bagat antigel havoline si surpriza termostatul deschide la 89 de grade Shocked ceea ce pana acum se deschidea pe la 85.
Care e fenomenul? De se deschide abia acum la 89 cat e normal?
Si cum se desfunda supapa sau va trebuii sa iau un capac nou?
  • Florin M

  • Mesaje scrise: 390
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Chiar nu sa mai intamplat la cineva asa ceva?
  • vali zak

  • Mesaje scrise: 386
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2005

  • Mesaj Privat
La toate se face presiune in vas,cand opresti mot. si desfaci capacul fasaie,dar nu e normal sa scoata furtunul,incearca sa fol. alt colier.Nu stiu cum e la 1,7 dar la mine scrie pe termostat 92 grade si de obicei sta la 89.Nu folosi decat aral silicatfrei ca asta e indicat.Atata timp cat nu se supraancalzeste,temp. sta ct. la 89 si ai fol. antigel f. silicati(roz sau portocaliu) stai fara griji,nu te ambitiona sa o intelegi,pt. ca e astra si poate avea personalitate complexa Smile -ultima a fost gluma .Bafta.
  • Florin M

  • Mesaje scrise: 390
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
am folosit 2 coliere cu surub si le-am strans cat am putut si tot nu a tinut, vestea buna e ca daca mi-a scos furtunu inseamna ca nu pierd antigel prin alta parte,dar din cate stiu eu e o supapa pe capac si banuiesc ca e infundata.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR