Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • dumitru79

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1998 1598
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Buna ziua,
Cred ca este cea mai grava si complexa problema intalnita vreodata. Ma bazez pe profesionalismul dvs. si va rog sa gasiti o solutie.
Am un Opel Astra Caravan 1998, benzina 1,6. In ultimii 3 ani am schimbat rezervorul de benzina de 3 ori fiindca s-a fisurat in acelasi loc. Anul acesta, iar s-a prelins benzina- fisurat rezervorul,mesterul a luat hotararea ca sa nu mai schimb rezervorul ci sa il cositoresc. Atentie, din martie si pana azi s-a fisurat a treia oara - cositorindu-l iar si iar. Ce ma fac, ce se intampla.
Recapitulez, am schimbat intai rezervoare, apoi am cositorit, tot timpul fisura e in acelasi loc. Oare de vina e drumul prost pe care circul - denivelari, drum de tara 4 km pe zi, in rest in oras, oare flambeaza fundul rezervorului si se fisureaza, oare, capatul rezervorului - leica -unde alimentez nu sta prinsa bine - e ruginit sistemul - usita, oare ce altceva poate fi. Am sa il cositoresc iar, si ma va tine 2,3 luni dar care e explicatia. Nimeni nu a mai intalnit asa ceva. Multumesc mult.
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Unde se fisureaza?
  • dumitru79

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1998 1598
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Sub masina, exact pe nijloc, in acelasi loc se fisureaza tot timpul ,deci nu sare piatra in acelasi loc. Cred ca flambeaza de la drum tabla....sau........dar prea des..........
  • liviu2004

  • Mesaje scrise: 2,323
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Poate si amortizoare terminate pe spate.
Skip ads

  • nicunicu

  • Mesaje scrise: 2,597
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
ia vezi nu cumva pompa de benzina freaca/bate in rezervor
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,664
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Exista pe drumul pe care-l faci mereu vre-o portiune mai dificila unde este posibil sa atingi cu rezervorul acolo la mijloc ? Exista ceva urme de zgarieturi acolo unde se fisureaza ? E cam prea mare coincidenta sa se fisureze mereu in acelasi loc.
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Nu cumva acolo este prins?Poate freaca acea platbanda de metal pt. ca nu e prinsa bine.
  • dumitru79

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1998 1598
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2014

  • Mesaj Privat
De trei ori am schimbat rezervorul si era fisura in acealasi loc, de 2 ori l-am cositorit si era in acelasi loc. Nu e zgariat, nu sare piatra ci se fisureaza in acelasi loc, o fi drumul rau si poate flambeaza tabla de sub rezervor si acolo unde e mai sensibil cedeaza DAR DE CE DE ATATEA ORI?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR