Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • razvan_88

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2013

  • Mesaj Privat
buna seara tuturor am un opel vectra b 97 cod motor x16 szr am facut reparatiile si reviziile de rigoare distributie filtru aer filtru benzina filtru ulei ulei motor bujii beru am avut nkg curatat egr injectie cam atita masina merge bine are o mica oscilatie la relanti asta nu mar deranja dar nu trage cum trebuie are 75 caluti nu prea multi dar trage greu cu pedala la podea abia isi ia demaraj intrebarea mea de la ce ar putea fi bujii bobina fise sau senzori detonatie etc precizez nu scoate fum nu tacane nu bate merge ok doar ca trage greu va multumesc si astept ori ce opiniie e bine venita mii de multumiri !razvan.mihaescu88@yahoo.com daca cineva ma poate ajuta am lasat email sa luam legatura si telefonic ori cum doar sa rezolv problema asta o seara buna
  • luciraica

  • Mesaje scrise: 2,000
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2001 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2011

  • Mesaj Privat
cum se prezinta catalizatorul?
  • razvan_88

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2013

  • Mesaj Privat
Nu am nici o eroare in bord aprinsa il desfac sa vad sau cum tr sa procedez mersi mult
  • razvan_88

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2013

  • Mesaj Privat
ce am constatat ca scanteie la 2 bujii e mai slaba ca la celelalte am schimbat bujiile dar acum nu stiu daca de la fise ar putea fi pt ca nu am mai probat pana sa schimb bujiile am gasit una cu ceramica crapata e posibil de al fise sau bobina?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR