Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • bogdanel86

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2014

  • Mesaj Privat
Salut tuturor...mam gandit sa imi fac un CIP Tunning pe Opel-ul meu Vectra B Caravan(model motor Y20DTH... 2.0 DTI 16V (101 Hp)diesel..am tot intrebat mai multe persoane bineintles de mai multe pararei... daca se merita sau nu sa investesc bani in CIP tunning..unii spun ca se merita altii ca nu..cei care zic ca se merita spun ca creste puterea motorului si scade consumul de combustibil..cei care zic ca nu se merita spun ca dupa un timp sarputea sa imi schimb tot motorul pentru ca mi-l forteaza si dupa un anumit timp se gripeaza..dilema mea esta ca nu stiu care varianta sa o consider..sincer imi surade ideea de scadere a combustibililui si cresterea puterii a motorului...dar si griparea motorului nu ii de dorit...asa ca as dorii niste informatii mai concrete a posesorilor si neposesorilor de CIP Tunning pe Opel ...parerile lor personale....Cu cat creste puterea mototrului ?....daca scade consumul de combustibil?... cat costa un asemena CIP Tunning..si bineinteles de griparea motorului daca exista cazuri de genu...sper ca am postat bine si unde trebuie..Va Multumesc !! Aceasta imi este jucaria familiei....
Skip ads

  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Cauta pe forum; exista topic cu EDS. Cred ca maiandrei se ocupa cu asa ceva, daca imi aduc bine aminte.
La diesel merita, dar te si costa vreo 200-300€ cred. Nu apar probleme daca faci chestia asta la modul profi. Poate doar daca te duci la vreunul de pe okazii sa-ti rescrie softul la coltul strazii pe 200-300 lei...

Uite topic: EDS-MotorSport in Romania - TUNING pentru toate OPEL 97+

"2.0 DTI - Y20DTH - 126 CP si 280 Nm - 200 EUR (inclusiv PSG16) "
  • bogdanel86

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2014

  • Mesaj Privat
si eu tot la modul profi mam gandit nu la priceputi de ocazie...pretu nu ii asa de mare 200-300Euro...
  • AndrewBv

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Dan_dobre mai are masina resoftata, tot un 2.0 dti....poti lua legatura cu el....si eu sunt PRO resoftarii chiar daca nu am facut aceasta operatie.
Skip ads

  • protect

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 1700 denso
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Merita
  • BV19MAX

  • Mesaje scrise: 2,562
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Merita. Daca ti-o face cine trebuie, nu orice amator de ocazie.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Merita, am facut destule si toti multumiti, nu crapa nimic daca e soft de calitate, in plus se pot face bujiile sa mearga pana la 60grdC.
Ca la toate cu sau fara remap mai pica pompa sau turbina sau altele nu e de la remapare.
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
eu am remap pe masina din semnatura din 2009 si are acum 265.000km si merge de rupe. Nu se intampla nimic daca intre volan si scaun este ceea ce trebuie adica MINTE Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR