Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
are cineva abonament la digi mobil abonament din noua oferta optim ?
Skip ads

  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Din cate am inteles vor folosi si reteaua Vodafone. Va fi un rahat. Se va intampla la fel ca in UK cu retelele portante. In perioadele aglomerate Vodafone isi va servi prioritar clientii lor si ii vor lasa pe RDS-isti cu ochii in soare.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
0m vedea, eu cred ca voi testa un abonament de 2 euro.
Au inventat termenul de roaming national cu vodafone, cica din iulie intra si datele. Oricum dubios parteneriat.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
luat abonament optim 2, deocamdata pana trec si cu datele la vodafone nu am date acasa in centrul orasului, desi cand aveam digi mobil net mergea .
Skip ads

  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
nimeni nimic despre experienta cu noul operator ?
  • deleted-4518

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Am comandat si eu, astept sa testez ala de 2 euro, dar n-au echipamentul...
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
testezi cu altceva, fiul meu il testeaza deja de aproape doua luni si nu am auzit plangeri, eu il folosesc doar pentru voce conectat direct in vodafone pe un telefon secundar si cu aplicatia digioriunde de pe telefonul principal. Am inceput si eu cu DO2 dar apoi, dupa cateva zile, am trecut la DON.
  • deleted-4518

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Pai cum sa testez cu altceva atata timp cat n-am telefonul comandat? E de inteles ca nici SIM-ul nu vine. In rest, ma bucur sa aflu ca merge bine... Daca asa o fi, ma "tele"portez instant cu restul numerelor...
Skip ads

  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
nu cred sa aiba vreo legatura sim-ul cu telefonul, sim-ul normal il primesti cand faci contractul.
Eu voi trece la ei pe masura ce-mi expira contractele cu portocalele, doi ani au acoperirea vodafone, mai apoi vedem.
  • deleted-4518

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Pai SIM ul vine la semnarea contractului, care semnare va avea loc la momentul la care este disponibil telefonul comandat.
Ziceai ceva de acoperire Vdf doar doi ani?
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
asa se zice, nu am gasit nimic oficial, ajunge si doi ani, dupa vedem ce mai gasim.Eu nu mai stau legat de nimeni, ma duc unde este cel mai ieftin.
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Vodafone trebuie sa gazduiasca Digi doar doi conform reglementarile Ancom din 2012. Sunt curios de unde va face Digi rost de bani sa isi modernizeze reteaua in conditiile in care bilantul lor pe 2013 arata pierderi de peste 900 mil de euro.
Skip ads

  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
@liberlamare, esti multumit de cei de la Digi? Mi-a expirat contractul cu Grecii si vreau sa ma portez la Digi, dar inainte as vrea sa stiu daca merge bine reteaua si cum e cu minutele internationale (daca sunt valabile si pe mobil).

Multam' fain.
  • CristiNistor

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Acoperirea semnalului nu este asa grozava, chiar si in orasele mari fiind zone unde ai semnal slab sau deloc. Exista varianta roamingului national cu VDF dar cu limitare net la 100 MB si in cazul abuzului cu blocarea accesului pe voce. Plus ca musai iti trebuie telefon care sa stie 3G retea fiind construita pe acest standard. Tarifele pt convorbiri internationale sunt specificate in contract (sau erau cel putin pana acum) si publice pe site. Din ce am mai citit mai conteaza si in ce retea suni in tara respectiva unii taxand altii nu. De luna asta s-au modificat tarifele pe Turcia prilej numai bun pentru destui de a rezilia fara penalizari.
Mai insista si cu grecii. Stiu ca au oferte la retentie care se apropie de ce au cei de la RCS atat pe voce cat si pe date. Nu strica sa ai doua oferte pentru comparatie.
  • rhydin

  • Mesaje scrise: 1,369
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2013

  • Mesaj Privat
ce sa zic, eu am de 2 luni digi nelimitat, nu ma plang de semnal, noroc ca folosesc mult voce, cand am nevoie de date selectez reteaua manual inrest.... ce pot sa zic este ca am o zona unde nu este acoperire vodafone, dar interesant, am digi, nu ma intrebati cum de ca nu stiu, acum de cateva zile si sotia si-a portat nr in digi ca la fel, astepta sa ma vada pe mine blestemand.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
http://www.obiectiv.info/la...n-2014_21734.html
se pare ca RDS vor sa acopere o parte din tara pe 3G 900 MHz...
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
foarte bine, sa o acopere, pe mine nu ma intereseaza 4, 5, 6, 7, G.

PS
cam vechi articolul.
  • rhydin

  • Mesaje scrise: 1,369
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2013

  • Mesaj Privat
imi plac aia de la orange, a sunat un prieten sa faca rezilierea si de atunci aia cu oferte peste el, si omu ii spune frate aia la 5 euro imi nelimitat, voi intelegeti termenul nelimitat? iar operatorul de la orange, ii spune, da domne dar ce spuneti de serviciul 4G? iar prietenul asta ii spune, domne cand ai sunat ai vazut unde ai sunat?
Operatorul: NU
EL: in fundu lumii domnule, in valea jiului domne, ce serviciu 4G cand voi nu aveti acoperirea inca 3G cum trebuie!
si adevarul asta este, noi nu avem inca 2G in anumite locatii, de 3G abia mai discutam, iar de 4G nici nu trebuie sa aducem vorba.
ca si liberlamare nici pe mine nu ma intereseaza serviciile alea.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
ideea de baza e ca RDS nu ofera deloc acoperire in 2G
adica daca ai dispozitiv care stie doar 2G nu-l poti folosi...
si sincer sa fiu, degeaba imi da ei 4G daca netul merge mai prost decat 3G-ul de la RDS...
am un amic cu un Samsung S5 si abonament orange 4G (de la firma, nelimitat) si eu cu Allview P5 Quad cu sim de RDS in el (telefonul meu e net inferior samsungului din toate punctele de vedere si nu stie 4G)
am facut un test.
telefoanele conectate pe rand la acelasi calculator prin USB, share la net prin usb si tras un torrent cu multi seederi si descarcat acelasi fisier pe ambele telefoane in memoria interna (un fisier de vreo 160 MB).
RDS a prins viteze cam cu 1/3 mai mari decat Orange.
Ambele retele aveau semnal maxim.
asa ca degeaba imi ofera orange 4G daca nu-mi dau si viteza de 4G...
asta cu 4G e doar propaganda electorala zic eu...
  • kaiser

  • Mesaje scrise: 271
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Depinde de tipul de abonament, la unele abonamente orange desi iti spun ca ai 4g esti limitat la viteza, ai maxim 50 mbs/s . o spun din experienta. doua telefoane identice , pe orange nu a sarit de 50, iar pe vodafone a trecut de 90
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR