Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • Mihai Alexandru

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Portugalia
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Sunt un nou membru al Clubului Opel si va salut pe toti.Am un opel corsa C Enjoy 2005,motor Z12XE,benzina,si imi da ceva probleme iar eu nu ma pricep. In mers se aprinde martorul cu masina si cheia pe mijloc si imediat urmatoarea care acuza gas escape,am schimbat ECU,catalizator,EGR, debitmetru de aer,bobina de inductie,bujii toate noi la reprezentanta Opel. au trecut deja doi ani si nu mai este in garantie in timpul asta a mai dat ceva probleme dar minore, iar acum doua luni a inceput cu aceleasi simptome merge ce merge se aprind becurile trage greu. Am uitat sa spun ca am schimbat si cele doua sonde lambda. ce erori arata acum: P 0300,0301,302,304si P135.Acum este la un amic portughez care este mecanic si are o firma auto,n-am mai dus-o la Opel pt. ca m-au rupt aia acolo.Chestia este ca si el a masurat si verificat tot ce se putea si la injectoare a ajuns,ideea lui ar fi laECU, din cauza umezelii cablajul in acea zona sa nu-si faca treaba.Am probleme cu ea doar cand este umezeala,ploua,frig.Voi ce credeti ca are? Astept cu nerabdare pareri profesioniste,multumesc anticipat. Mad
  • Mihai Alexandru

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Portugalia
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Nimeni nu-si da cu parerea?
  • luciraica

  • Mesaje scrise: 2,000
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2001 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2011

  • Mesaj Privat
cam greu sa cada injectoarele pe toti cilindrii...
verifica punctul la masa de la bobina inductie... da cu spirit de raspundere..
la fel cu conductorii.... eventual da izolatia jos si urmareste-i.. continuitatea, starea izolatie... pinii de la ECU sa fie neoxidati... etc...
  • Konkistadorul

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Corsa 2004 il-971hh
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Sep 2014

  • Mesaj Privat
Prietene aceleasi simtome le are si corsa mea 1.2 twinport de 80 cp. La mine s- a intimplat dupa ce mi- au schimbat distributia. Dupa ce trec de 60 km ora se aprinde acelasi martor si mi- o infrineaza , fara a mai putea sprinta mai mult. Mecanicul care mi-a facut distributia, mi- a zis ca, este din partea electrica, insa pe tester zice ca este din distributie, norocul meu ca, locuiesc in Berlin de unde am si achizitionato, prostia mea ca, am lasat= o pe mana la di bas fundeni, macelari cu acte. Am sa- ti dau raspunsul cins ajung cu ea in Germania la service.
  • Mihai Alexandru

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Portugalia
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Va multumesc pt.raspunsuri.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR