Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • S@m0v@ru1_Pr@fu1t

  • Mesaje scrise: 210
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Dragii mei, situatia se prezinta cam asa:
- permis suspendat pt 3 luni pt viteza (23 dec) + 3 mil amenda

- prezentat la inscriere pt examen pe data de 18 ian (copie dupa CI, copie dupa proces-vb si dovada in original + copie => ti se da o foaie cu un numar de intregistrare si data si ora examenului)

- programat la examen pe data de 25 ian, ora 9.30 (se cer copie dovada in original, CI si foitza cu nr de inregistrare)

- picat examenul cu 9 intrebari din 15

- reprogramat la examen pt data de 02 feb (urati-mi noroace! Very Happy)

Acum, ca opinie personala, recunosc ca intrebarile nu sunt usoare toate si la unele raspunsurile sunt nuantate (daca nu stii cuvant cu cuvant regulamentul vei avea probleme). Totusi per total mi s-a parut rezonabil (am descoperit ca as mai fi facut vreo 3 intrebari daca citeam si bucata aia de regulament).

Lucruri care sunt sigure:
- pentru permis suspendat trebuie OBLIGATORIU dat testul de 15 intrebari
- poti da testul oricand doreste sufletelul tau, dar trebuie ca inainte sa faci programare la sediul vechi Udriste (unde e parcarea), la corpul D, camera 19
- in cazul in care nu promovezi testul, te poti inscrie din nou in aceeasi locatie
- permisul nu se elibereaza dupa terminarea pedepsei, DECAT DACA AI LUAT EXAMENUL (poti sa stai si 6 luni si 1 an fara carnet, daca nu ai examenul luat)


Pentru detalii despre tipurile de intrebari pe care le-am avut... PM
Skip ads

  • eagle

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 YI7DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2007

  • Mesaj Privat
``Lucruri care sunt sigure:
- pentru permis suspendat trebuie OBLIGATORIU dat testul de 15 intrebari ``
din cate stiu eu in cazul permiselor suspendate din cauza acumularii de puncte NU se sustine testul de reexaminare auto
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Eu sunt cel care a indraznit sa aleaga "NU Coane..." Embarassed

Succes la examen!!
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Si eu cred ca prinde bine sa mai dai examen odata!
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
bafta mare directore!
iti tinem pumnii, si pana rezolvi, ai grija cu a 3-a prin parcare, sa nu lovesti ceva copii Cool
  • Florin M

  • Mesaje scrise: 390
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
abia inveti noul cod rutier cu examenul asta. Succes Laughing
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Coane, bafta maxima Laughing Laughing Laughing . Si eu stiu ca se da examen doar daca ai punctele acelea minunate, si...sunt de acord cu ce a zis maiandrei: apucate de invatat ca nu mai merge Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
  • S@m0v@ru1_Pr@fu1t

  • Mesaje scrise: 210
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Vai, ce de lume binevoitoare prin zona Very Happy
Mersi mult de gandul bun si... se mai intampla!

PS: pentru cei ce nu-ntelege, regulamentu' rutier nu e kiar un fel de biblie, a carui cetire te absolva de pacate si te indoctrineaza in spiritul bunavointei in trafic. Asta din urma e extrem de greu de obtinut intr-o mica tarisoara numita Romania. Ave!
Skip ads

  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
S@m0v@ru1_Pr@fu1t a scris:..pentru cei ce nu-ntelege, regulamentu' rutier nu e kiar un fel de biblie, a carui cetire te absolva de pacate si te indoctrineaza in spiritul bunavointei in trafic

Nu, dar te sperie incat sa mergi mai dupa limita legii Wink
Crezi ca daca citeam si eu regulamentu la timp mai luam amenda de sapt. trecuta din cauza vitezei??? Stateam frumos in banca mea si plecam la munte cu banii aia Wink
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
am votat "mDA" coane Smile
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Nasol moment ca ai ramas fara permis dar.
De aia spuneam eu ca n-are ursu coada in ce priveste sanctiunile. Eu mi-am luat 2 puncte pentru nepurtarea centurii si consider ca n-am gresit cu nimic. Sfatul meu, prietenesc de altfel, este sa o lasam mai moale cu viteza in oras pentru ca d'aia s-au pus astia pe noi si d'aia arata asa urat statistica cand vine vorba de morti in accidente Exclamation
Purtarea centurii este defapt, prevenirea mortilor cauzate de accidente iar eu cred ca ar trebui eliminata cauza accidenteleor in sine. Cum sistemul nu prea gandeste...
  • S@m0v@ru1_Pr@fu1t

  • Mesaje scrise: 210
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2005

  • Mesaj Privat
love4cars a scris:Sfatul meu, prietenesc de altfel, este sa o lasam mai moale cu viteza in oras pentru ca d'aia s-au pus astia pe noi


In general in Romania, interesele cetatenilor difera complet de cele ale autoritatilor/statului. Parerea mea este ca faptul ca "s-au pus pe noi" nu se datoreaza interesului pe care il are statul fata de vietile cetatenilor sai (asa cum tot in diverse parti ii doare si de ale noastre doleante). Daca ma gandesc putin, mi se pare mai probabila chiar si varianta pe care o avansasera astia prin presa cu fluidizarea traficului prin retinerea a 250 000 de permise in primele 3 luni de cod rutier nou.

Sunt complet de acord cu tine cu privire la reducerea vitezei, desi am comis-o ultima data...
Skip ads

  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Pai da. In loc sa puna mana sa elaboreze metode de fluidizarea traficului adopta o metada primitiva. Suspenda permise pana...
Este o situatie comica si tragica in acelasi timp. Practic nu suntem aparati de nimeni ci doar obligati sa respectam organul.
  • Cyclops

  • Mesaje scrise: 243
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Manta 1977 16N
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2007

  • Mesaj Privat
sunt curios oare ce s-ar intampla si cum s-ar conduce daca toata lumea ar respecta strict regulile de circulatie....
  • orinoco

  • Mesaje scrise: 251
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2006

  • Mesaj Privat
ca sa ai 3 luni suspendare pentru depasire de viteza...cu cit ai depasit viteza legala ( ca eu nu-s asa tare la nou cod rutier Smile )
  • S@m0v@ru1_Pr@fu1t

  • Mesaje scrise: 210
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2005

  • Mesaj Privat
pai iti sugerez sa pui mana pe el, daca vrei sa nu ai probleme cu politia... Smile
  • Gutenberg

  • Mesaje scrise: 398
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2006

  • Mesaj Privat
orinoco a scris:ca sa ai 3 luni suspendare pentru depasire de viteza...cu cit ai depasit viteza legala ( ca eu nu-s asa tare la nou cod rutier Smile )

Cu mai mult de 50 km/h (amenda clasa IV+suspendare 90 zile)
  • orinoco

  • Mesaje scrise: 251
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2006

  • Mesaj Privat
love4cars a scris:Pai da. In loc sa puna mana sa elaboreze metode de fluidizarea traficului adopta o metada primitiva. Suspenda permise pana...
Este o situatie comica si tragica in acelasi timp. Practic nu suntem aparati de nimeni ci doar obligati sa respectam organul.


Incearca sa respecti LEGEA .....e mai bine pentru tine si pentru ceilati participanti la trafic
nu te mai gindi atit la organu ' Razz .....ci respecta legea... Very Happy
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Daca asa stau lucrurile asta este ne conformam regulilor. Nu am chef acum sa ma pun cu burta pe carte sa invat.
  • Boogie

  • Mesaje scrise: 991
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Si eu am avut permisul suspendat 30 zile...Dar nu asta e problema...Problema cu noul cod rutier este ca acum politistii au prea multa putere si abuzeaza de ea..Mie de exemplu mi-au luat carnetu' ca asa au vrut ei...Stiu ca asa zic toti..dar : yo CICA am trecut pe rosu...M-am certat cu ei si au oprit un taximetrist care era in spatele meu si oprise la semafor...Si cand l-au intrebat ce culoare avea semaforul cand a oprit a zis ca era galben..faza la care astia cica i-au luat datele si l-au lasat sa plece...Partea interesanta e ca au "omis" sa-l mai treaca drept martor in procesul verbal...de tinut cont ca a fost prima daca cand primeam un proces verbal...Concluzia : daca stiam ce trebuie sa se intample in procesul ala verbal atunci puteam sa ma iau de gat cu ei...dar cum nu citisem codul m-au produs cum au vrut ei...Concluzia la concluzie : invatati codul ca aveti doar de castigat... P.S. : Am dat de 3 ori examenul ca sa-mi iau carnetul inapoi... Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

(PUTEM SA) Facem un topic cu intrebarile de la examen?
DA FRATE! Cum sa nu?... 82%
NU COANE, nu e normal/corect... 17%
84 voturi

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR