Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • RTD

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Ilfov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Cu referire la intrebarea din titlu
Eu unul nu sunt un fumator, si sunt in total dezacord cu fumatul in masina mea, asa ca as vrea sa fac o modificare care consta in eliminarea scrumierei si a brichetei, iar in acel sa loc, sa fac precum o cutie de depozitare, simpla, eventual bricheta sa o mut undeva in torpedou sau caut alt loc, deoarece nici ea nu este asa de folosita.
Apelez la aceasta metoda si pe langa faptul ca mecanismul de impingere a scrumierei este distrus, si nu mai iese doar cand vrea ea, dar pana la urma imi place "DIY-ul" Smile

Deci niste sfaturi mi-ar fi de folos. Iar intrebarile de asemenea Smile) A facut cineva asa ceva, De unde sa incep, cum procedez etc. ?
Daca nu se intelege ce fac, pot sa dau si o poza Very Happy
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Bricheta poate avea si alta utilitate decat aprinsul tigarilor, cel mai des fiind folosita ca priza de tensiune pentru diverse gadgeturi iar scrumiera poate fi ea insasi cutia de depozitare maruntisuri. Chiar daca acum scrumiera are mecanismul defect acesta poate fi reparat cu destula usurinta sau inlocuit cu totul.
  • RTD

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Ilfov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Ai dreptate,atat cu bricheta, cat si cu scrumiera, de aceea am spus ca bricheta o pun undeva in torpedou, dar cum am zis eu, voi avea mai mult spatiu de depozitare, eventual si integrarea unei statii cb daca spatiu disponibil este suficient.
Mecanismul este rupt, tot asa, incercandul sa-l repar, am cam subestimat "puterea" plasticului Smile)
Observ ca multi utilizatori isi modifica bordul/consola/plastice folosindu-se de fibra de sticla...cum fac asa ceva?
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR