Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Racire
  • berkant.levent

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Nu imi mai merge aerul conditionat, si din cand in cand, odata la 4-5 zile isi revine, merge o zi, apoi iar nu mai merge. Si a inceput sa se inunde masina sub mocheta, fix la iesirile de la clima. Stie cineva cum o rezolv? Opel Vectra C 2004
  • CARAIVAN

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Problema pare ar fi de la lipsa de freon.Mai precis,nu are presiune.Atunci când iți merge,este mai cald afara și automat creste și presiunea din instalație.
A doua problema ,ai scurgerea condensului înfundatã.Se poate rezolva simplu pe sub mașina cu un cablu flexibil sau un colier de capace de roti,introducând-ul pe furtunul de scurgere a condensului si inlaturand "dopul"de mizerie depus.Un alt mod,e sa introduci aer cu un compresor prin acel furtun.Eu asa am fãcut si a mers.Bafta!
  • berkant.levent

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Multumesc CARAIVAN dar am curatat furtunul...
  • CARAIVAN

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Asta varã,când am schimbat filtrul de polen,am scos un foraº de praf,frunze putrezite ºi alte mizerii. Spatiul este foarte strîmt,mam julit pe mânã.La final am dat o gaurã la un dop de pet de 0.5 ºi bãgam sub presiune apã în acel spațiu. ªi surpriza, apa nu curgea pe traseul de condens.Am facut ce am descris mai sus,cablu,presiune....ºi a mers.
Verifica ca acel lichid sã nu fie antigel.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Racire

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR