Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Nu stiu daca stiati, dar RAR-ul, prin toate reprezentantele din tara, are norma exclusiv politica sa retina cate 10 taloane pe schimb, totalizand 20 de taloane pe zi, de fiecare masina ce masoara noxele in trafic! Aceasta circulara este trimisa de la centru, catre toate reprezentantele judetene, cu mentiunea de a fi respectata si eventual sanctionati tehnicienii din trafic ce nu isi indeplinesc norma! Este tardiv sa spun ca majoritatea directorilor din judete sunt de la un singur partid...deci numiti politic! Pina aici a ajuns foamea de bani a statului, care isi "ocroteste" cum stie el mai bine cetateanul! Evil or Very Mad Se pare ca ....chiar daca o masina este in ordine cu noxele, tehnicienii sunt obligati sa "decalibreze" putin aparatura, urmand ca masina verificata sa fie trimisa la sediu pentru verificare amanuntita...binenteles pe banutii detinatorului! Evil or Very Mad
Nu ma intrebati de unde stiu...informatia este din "interior" , foarte sigura si preluata "live"! Aveti grija ....
Skip ads

  • titro

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2003 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Pai cu ce putem sa avem grija? Daca cumva ma opresc si isi "decalibreaza" aparatele si imi ies rau noxele ce fac? Le spun ca stiu de la D_M_G de pe forumul clubopel.com ca ei au norma sa retina 10 taloane pe zi si o sa ma lase in pace?
Multumim de avertizare, dar nu cred ca este o informatie care poate ajuta in mod real pe cineva.
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Ba da. Sa stai cu masina pe dreapta daca vrei sa eviti costuri suplimentare Cool
  • titro

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2003 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Buna idee, economisesc si la benzina in felul asta, nu mi-a trecut prin minte asa ceva pana acuma Very Happy
Skip ads

  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Cred ca poate ajuta intr-un fel....daca esti mai atent pe aparatele lor si ii avertizezi ca stii cum sta treaba! In plus le ceri si duplicatul "bonului" emanat din aparat...macar la intimidare! Cred ca nu pot fi scuzat de "poluarea" forumului ....dar un moderator poate oricand sterge acest topic!
L.E.
Astazi am vazut teancurile de taloane retinute ieri si intocmirea predarii...In Prahova sunt 3 laboratoare mobile! Shocked
Politia la fel....norma de permise...in curand camere video de rovineta...tot sa-i votezi pe sarlatanii astia nenorociti! Evil or Very Mad

@Slash Intodeauna au si politist cu ei! Sa-i ia dracu pe sefii lor politici! Am vb cu cei ce fac masuratori in trafic...sunt amenintati, scuipati...le este frica de mor...dar sunt obligati! Evil or Very Mad Pe DN1, la intersectia cu Urlati-ul, Valea Calugareasca ...si ma mai interesez...


Ultima modificare facuta de D_M_G la Mar 15 Jun, 2010 1:12 pm, modificat de 4 ori in total
  • calin1945

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2005 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Nu este nici un fel de poluare, toate rahaturile astea ar trebui sa ne dea de gandit, si daca ar auzi cine trebuie sa auda ar fi fff bine.....

Sa dea Dumnezeu sa nu-i intalniti pe cei ce lucreaza la Romania Are Rahat... Wink
  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
nu ca mai ma mira ceva in tara asta, dar poti sa nu-i dai actele, ce patesti ? iti confisca masina ? pe ce baza ? Si-apoi daca am ITP valabil ?
Nu d-aia se face ITP la fiecare 2 ani ?
Ai idee pe unde stau baietii ?
  • Lorand

  • Mesaje scrise: 1,375
  • Locatie: Mures
  • Masina: Corsa 1997 X14SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2008

  • Mesaj Privat
faci contestatie si nu platesti amenda si gata.
Skip ads

  • calin1945

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2005 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Slash a scris:Nu d-aia se face ITP la fiecare 2 ani ?


Nu intelegi ca trebuie sa exite cat mai multe "tate" de muls?, asta e ideea de baza..ITP inca se ia pe bani...oricate super controale face RAR la statiile de ITP, sau poate au cota-parte, nu stiu sigur...

O zi buna
  • czr_rzc

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1996 x30xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Referitor la acest subiect, punct mobil in Bucuresti zona N-E , de obicei stateau la iesirea spre stefanesti , dar acum 2 saptamani i-am vazut la intersectia Doamna Ghica cu Petricani, iar saptamana trecuta i-am vazut de 2 ori pe Colentina in statia de RATB Suveica ( complex blocuri noi Rose Garden parca).

componenta clasica: un pasat vechi de politie si echipajul mobil RAR.
  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Cred ca totusi cei vizati vor fi cei cu masini mai vechi de pana in 2000 an fabricatie
Poate cei care au vazut ne spun si ce ghinionisti erau opriti.
  • czr_rzc

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1996 x30xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2008

  • Mesaj Privat
cand am trecut pe langa ei, am vazut oprite 2 sau 3 masini : un mercedes sprinter [transport persoane] - cursa bucuresti botosani, 1 masina anii 80-90 nu sunt sigur dar cred ca opel kadet era, si inca una care era in teste dar nu am observat-o clar.

Din ce zic cei de la RAR pe site, opresc masini care "par" sa aiba probleme, acum depinde ce noroc are cel care trece pe langa ei Smile daca e circulat drumul sau nu, ca daca esti singur ai sanse spre 100% sa te opreasca Smile
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Ca le-au dat norma de ridicat taloane, intr-adevar, e cea mai mare marlanie. Insa, daca asta inseamna sa iasa in strada si sa ia cazanele la verificat... parca nu ma supara asa de tare. Nu de alta, dar acum am venit de la Oradea... si am prins, in zona de curbe, agolmerata, cu posibilitati de depasire ioc, o masina.... dupa vreo 5 km, cand am scapat de ea, am scos 3 tigari din pachet si le-am aruncat. La ce am inhalat, le-am putut considera fumate....
  • gogo_y17dt

  • Mesaje scrise: 492
  • Locatie: Falticeni sau Iasi
  • Masina: Vectra 2004 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Se pare ca sunt si de ai nostri care au patit-o : https://www.clubopel.com/vie...19&start=3360
  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
De la firmele de transport ridica spagile si de la pulime ridica taloanele.
Nice !
Si uite asa isi ia lumea fara bani masina noua !
  • luck an

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2010

  • Mesaj Privat
super tare faza
cu cateva zile in urma mi am facut ITP la masina.bine nteles ca mi au dat verificarea deoarece masina e in perfecta stare de funcionare.azi am fost oprit de catre cei de la RAR si nu mi au iesit bine fumurile.drept urmare mi a fost retinut certificatul. Sad
si atunci cum naiba se poate asa ceva :la unii e bine iar la altii nu.
oricum e de tot rahatul ce se intampla in tara asta.
dati va si voi cu parea............cine a gresit?cei care mi au facut verificarea sau cei de la RAR?!?
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
@luck an
Nu este greu de inteles.....echipajele mobile RAR, au aparatura "putin decalibrata", manarita de ei, tocmai pentru a putea retine taloane in vederea trimiterii masinii la RAR-ul mama! Acolo binenteles ca masina poate iesi bine la noxe, numai ca.....deja ai platit testul pe bune dar si spaguta sa nu ii scoata "tehnicienii" pistoanele prin blocul motor....., iar acesti banuti pleaca prin directorii RAR, care sunt in toata tara PDL-isti, spre tatucul lor Boc! Evil or Very Mad Asta este manareala! Gaselnita asta nu este noua! A fost prima oara practicata de PSD-isti, ulterior de PNL- isti...acum de PDL-isti...
Hai sa-i rotim din nou la ciolan! Evil or Very Mad
  • petrubv

  • Mesaje scrise: 148
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Asta este hotie in fata, ce fac autoritatile in ziua de azi, sa le dai norme de amenzi, norme de permis, talon, etc.
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
petrubv a scris:Asta este hotie in fata, ce fac autoritatile in ziua de azi, sa le dai norme de amenzi, norme de permis, talon, etc.


OT asumat dar general valabil: Nu vedeti ca prin tot ce fac astia parca ne indeamna de fapt sa ne caram naibii din tara asta si sa uitam ca suntem romani?
  • dorin-b

  • Mesaje scrise: 1,821
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
asta cu "norma" e interpretabila (vedeti cazul cu politistii de la Sibiu). Nu cred ca are cineva curajul sa manareasca aparatul pentru ca ei pot sa-mi retina talonul nu si masina. Totodata eu pot sa merg la o statie ITP si sa scot un buletin de noxe cu care sa demonstrez ca masina este in regula. Asa ca, dupa parerea mea, nu trebuie sa ne facem probleme decat daca ITP-ul a fost facut prin telefon (tipic romanesc).
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR