Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare
  • blueSam

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor
Sa va spun povestioara mea : am cumparat un opel astra acum 2 luni 1,7 diesel 101 cp din 2005. Inainte de a o cumpara ca orice om "priceput" am mers cu ea intr-un service autorizat ( facea si ITP) si am bagat-o pe tester si a verificat partea mecanica acestia au zis ca am un telescop uzat sa il am in vedere sa il schimb si bieletele, capetele de bara ( consumabilele) uzate in rest e ok . Am mers cu ea 1500 km si incep problemele : se aude un zgomot ciudat de la roata stanga fata ( ca atingerea unor metale ) la peste 80-90 km/h. A condus-o un prieten si a zis ca e posibil sa am probleme cu ambreajul si/sau cutia de viteze ca e ambreajul tare si se aude un zgomot cand il apas. Pe langa asta a mai zis ca e posibil sa am si caseta de directie dusa ( cand invarti volanul nu invarte rotund, daca il invart cand sta pe loc masina merge usor apoi mai greu apoi iar usor) si probleme cu ABS-ul atunci cand franez ingheata rotile si nu se simte nici o bataie in pedala. Unde as putea sa merg in Bucuresti sa o testez ? Ce teste sa imi faca si cat m-ar costa ? Sad Sad Sad Sad Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
  • john_doe200616

  • Mesaje scrise: 447
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1996 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2015

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=60462 - suna aici si fa-ti o programare. Cred ca e cel mai capabil service, din citiri facute pe forum, in zona ta.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR