Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • Marcous

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Pai nu este deja schimbat acel unghi? Daca masina a avut suspensii normale, si pe urma i-au fost puse unele sport, nu i s-a modificat acel unghi? Si daca eu le ridic acum pe acestea, nu o sa se apropie de valorile suspensiilor standard?

Nu vreau nici sa pun tot felul de luminite si prostii pe ea. Iar sa ma apuc acum sa o demontez, sa-i iau alte suspensii, alte roti, m-ar duce ceva bani..

I-am schimbat uleiul la motor, antigelul, distributia, filtrele, pompa de apa si cam atat deocamdata.

Vreau sa gasesc o varianta in care sa cheltui mai putini bani, ca altfel o vand Smile)
De-asta ziceam ca, daca as inalta-o, poate as putea sa pun cauciucuri normale pe ea, pentru iarna.
  • Phantom

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Am experienta cu modificarea suspensiilor, dar innaltare nu coborare. La masinile de offroad(cu suspensie independenta) cand se face suspension lift trebuie sa cobori diferetialul ptr ca altfel ies planetarele putin si in timp se rup. La masina ta nu ai cum sa modifici difentialul pentru ca planetarele intra in cutia de viteze si ea este fixa.
  • Marcous

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Ok, poate nu inteleg eu problema cum trebuie. masina a avut suspensii normale, deci avea o garda la sol normala. Pe urma, proprietarul i-a pus unele sport, deci garda la sol acum e coborata fata de cum era cu cele normale. Acum, daca eu le ridic pe acestea sport, care sunt reglabile, undeva sa se apropie de garda pe care a avut-o initial, o sa fie probleme cu planetarele zici?

Si masina va deveni si mai rigida decat este in prezent la drum daca ii ridic suspensiile astea, sau se vor mai inmuia putin arcurile? Sau va ramane la fel?
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR