Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A
  • bgdrom

  • Mesaje scrise: 228
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1991 c 16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Va salut!
as dori sa stiu daca tractez o rulota de 750 kg cu sistem de franare, cu un vectra A 1,6 benzina din 91,daca are efecte secundare asupra motorului si a ambreiajului.
Precizez ca masina o tin numai pentru pescuit de aia mi am luat si rulota insa nu prea sunt incantat cum demareaza masina cu rulota dupa ea, cam trebuie s o tin din ambreiaj la plecarea de pe loc si ma gandesc ca o suprasolicit. In rampe nu pot sa merg cu mai mult de 60km la ora si treapta a treia

multumesc!

  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
''Precizez ca masina o tin numai pentru pescuit ''... - Interesant,eu pentru pescuit tin o barca si ceva scule specifice... Glumesc,bineinteles...! Pentru asemenea rulote,sunt recomandate motorizari mai mari,de 1,9l,dar cu rabdare iti poti face treaba si cu 1,6l...,chestia e sa nu exagerezi cu plecarile fortate,care duc la uzura ambreiaj si consum combustibil inutil.La rampa,te adaptezi la posibilitatile motorului.Ca fapt divers,am vazut rulota trasa de Logan 1,4l...deci...!
  • bgdrom

  • Mesaje scrise: 228
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1991 c 16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Da! masina o folosesc numai de mers la peste pentru ca merg pe drumuri proaste si nu mi permit cu alta masina , asta e simpla n are prea multa electronica nu e bataie de cap .Barca am si eu dar e mai usor de tractat barca ca nu opune suprafata velica ca o rulota si nici consumul nu mai am la fel.La rulota e dublu fata de normal.
Asta a fost prima mea masina , am abandonat o vreo 3 ani dupa care am repus o pe picioare chiar a fost si este o masina buna dar m am gandit ca pt pescuit este chiar ok .decat sa le folosesc pe celelalte.
Am si bagat ceva bani in ea pt ca am in plan s o reconditionez total pana la urma, nu vreau s o mai vand.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR