Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • iSeby

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Salut, am un opel Astra G Caravan 2.0 DTi motor Y20DTH, an 2002.

Dispun de o anumita suma de bani si sunt dornic sa o investesc in dansa.
Nu prea ma pricep la mecanica si din cauza asta va cer ajutorul. Care este cel mai mare motor care l-as putea pune pe aceasta carosie? Am vorbit cu cineva si mia spus de 2.2 dar vreau sa fiu sigur daca se potriveste, daca exista unul mai mare si bine inteles, sa nu am probleme.

Vreau sa schimb tot ce e pe ea, directie, cutie, turbo, motor, toba, suspenii, placute, scaune, body kit, tapiterie, bord, absolut tot.
Sunt constient ca o sa ma coste mult treaba asta dar sunt maniac, vreau sa ma mandresc cu masina de care multi fug.
  • Aries

  • Mesaje scrise: 890
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Deci practic tu nu-ti mai suporti masina ! Adica vrei sa lasi caroseria in pielea goala si sa pui - ce ? Ce te-a prostit unul si altu" ? Cu ce inlocuiesti bordul ? Si neaparat si tapiterie, suspensie, motor+ cutie + tot ?
De ce nu o vinzi si sa-ti iei ce-ti place ? Si in fond de ce suma dispui ca nu cred ca realizezi pe deplin ce vrei (vb de costuri) ?
Si dupa cum spui, nici nu te pricepi la mecanica. Crezi ca in service sta cineva dupa prostii din astea ? Aia te trimit la plimbare pt ca nimeni nu baga sute de ore de manopera pt un moft cu rezultat dubios.
Nu mai vorbesc de omologari RAR , de functionalitatea noului agregat si nici de banii aruncati pe fereastra !
Ce sa potriveasca? Nu va potrivi nimic si va fi nevoie de multa ingeniozitate, mecanica, electrotehnica si matematica. A trecut vremea cand la 18 ani primeai dacia 1300 a lui tata si o modificai in "bestiala" 1310 !
  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Lasa-mi un p.m cred ca pot sa te ajut eu cu ce ai scris ca vrei sa faci:)
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR