Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • csrcorny

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Salut, stiu ca postez aici..si poate s-a discutat de multe ori, dar inainte sa scriu, citii multe posturi despre injectoare, dar as vrea sa aud de la mai multi experientele Very Happy
Asadar, am un opel astra h 1.7 cdti 101 cp..si masina scoate mult fum negru la accelerari bruste..am dat jos injectoarele de pe masina, si le-am facut un test de retur la un banc de probe in craiova si mi-a zis ca toate injectoarele au probleme cu returul Very Happy, atunci nu am avut bani sa le reconditionez...as vrea sa le fac acum..puteti sa imi recomandati din proprie experienta pe cineva care face astfel de operatii? Nu neaparat din Craiova, si din tara, am auzit mai multe parerei pozitive, de cei de la Buzau..Endor parca se chemau..
Cei care au recurs la reconditionarea injectoarelor, ce simptome ati avut inainte? Si, cat de multumiti sunteti de ele acum?Very Happy
Orice sfat mi-ar fi de folos! Am postat si in zona "service-uri din Romania" dar fara succes.. Shocked Shocked
  • csrcorny

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Chiar nu are nimeni nimic de impartasit?
Sa inteleg ca majoritatea postarilor erau reclame?
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Eu le-am reconditionat in Bucuresti si sunt multumit...cauta pe net ca vei gasi multe ateliere care se ocupa de injectoare si pompe de injectie.Cei din Buzau zice-se ca ar fi cei mai buni...dar sincer chiar nu ma pot pronunta.
  • alin263

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2005 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Si eu am reconditionat injectoarele la Ovarom Timisoara. Cauta pe net adresa lor. Sunt f profesionisti si am fost foarte multumit. Masina merge f bine acum. Au folosit piese origonale Bosch. Sunt autorizati Bosch Diesel Service si ai si garantie. Daca ai nevoie de alte informatii te ajut cu placere.
  • Tanase2001

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Cei mai buni in Buzau la injectoarele de 1.7 CDTI injectoare Bosch, sunt cei la Maracineni undeva la iesire din Buzau spre Focsani, ei le si demonteaza dupa masina gratis si le monteaza.Am sunat la celelalte firme si ei ne-au spus sa le demontez ca ei nu demonteaza dupa masina.
Am preferat sa merg la Electronic Diesel Sistem SRL discutand cu patronul si mi-a promis ca in service-ul dansului se pot demonta si monta gratis.M-a costat in jur de 1200 Ron cu factura si garantie pentru toate 4 injectoare reconditionate cu piese originale Bosch, lucrarea a fost facuta in 5 ore in prezenta mea, probate pe un stand Bosch , aparatul era supersofisticat aparea nou nout.Nu are rost sa va plimbati cu injectoarele in mana sa mai platiti si manopera degeaba.
Este mai simplu sa mergeti la ei dupa ce termina masina platesti.
Bafta
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR