Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • YgorTheTzar

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Salutare. Am o problema cu a mea Astra H 2005 Z16XEP. Am schimbat distributia pentru ca a facut 156.000 de km si am pus un kit de la INA intr-un service autorizat.
De cand am facut aceasta operatiune motorul a inceput sa bata. Bate mai incet atunci cand e rece iar atunci cand morotul e cald face mai rau ca un tractor. Inainte de a schimba nu am sesizat sa bata, sau daca facea asta facea foarte incet.
Masina manca ulei de dinainte sa schimb distributia, dar in limitele cartii. De cand am schimbat-o a mancat cam 1,5 L in 800 de km.
Bate atat la relanti cat si atunci cand o turez, iar mai nou daca o turez scoate fum de ulei ars pe la motor prin fata.
Cam asa face:

<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/AUPov8NvPUg" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Ce parere aveti? Ce ar putea sa fie defect? A fost montata prost distributia?
Multumesc!
  • GeKados

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Suna a supapa care nu se inchide bine (bataie in admisie).
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Sa fi reusit 'autorizatii' sa indoaie ceva supape,daca au pus distributia decalata ai mari sanse sa arzi supape,simeringuri de supape coapte,etc,mergi degraba si pune-i sa verifice semnele sunt ori nu bine puse? ...nu uita factura ai dreptul la garantie.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR