Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • nba14

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: cluj
  • Masina: Vectra 1995 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Am obesrvat ca atunci cand o las la liber intra intr-o mica trepidatie.de ce?turatia la relanti e in jur de 800 sau cel putin asa arata pe turometru,daca o accelerez putin adica sa ajung cam pe la 1000 rpm e ok nu mai tremura deloc...ce sa fie oara de vina?ce trebuie sa fac?
Astept sugestiile voastre....merci mult
Skip ads

  • King of the road

  • Mesaje scrise: 489
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
alta discutie asemanatoare - tremura la relanti

foloseste si functia cautare, s-a mai discutat treaba asta de multe ori.
  • alxgudea

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Cluj Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2006

  • Mesaj Privat
te rugam editeaza tipul masinii si motorizarea..nu de alta da' e mult mai usor pentru cei ce vad si au masini asemanatoare sa te ajute...discutii sunt pe tema asta gramada! egr, throttle...si muulte altele...spune-ne cum se comporta..la cald , la rece?...fii exact, descrie cat mai detailat si sigur te va ajuta cineva!
  • nba14

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: cluj
  • Masina: Vectra 1995 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2007

  • Mesaj Privat
imi cer scuze...am cautat dar nam gasit nimc asemanator,poate n-am cautat destul de bine.o sa m mai uit.
masina e un vectra a din 95 motor c20ne.Problema e ca oricum ar fi motorul cald,rece aceasi chestie.oricum daca voi ziceti ca s-a mai vorbit mai caut,oricum merci!
Skip ads

  • apachée

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1994 C14SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2006

  • Mesaj Privat
@nba14: si eu am sesizat o vibratie puternica la relanti, dupa ce am fost cu ea la un tinichigiu, care mi-a scuturat toba finala de sitele mancate (din care au curs cam 700-800g rugina). Imi tremura serios volanul pe loc, dar nu am avut ce face... In timp s-a mai redus, probabil au mai ruginit site si s-a pus la loc rugina pe fundul tobei... Confused
  • nba14

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: cluj
  • Masina: Vectra 1995 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2007

  • Mesaj Privat
nu am de mult masina,de o luna cel mult,si e prima mea masina personala,pana acu masina parintilor(zafira 2.0 dti) de aceea nici nu am experienta in ale masinilor,doar teoretic! Very Happy practic e mai greu din cate vad,dar invat...si sper ca o sa fie bine.de vectra sunt foarte foarte multumit,e mai mult decat imi doream.dar sunt chestii cu care nu sunt obisnuit cum ar fii chestia asta cu tremuratu...de asta am cerut ajutorul!o sa incerc ce imi ziceti si o sa va anunt de rezultat.
  • daniel0001

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Dorohoi
  • Masina: Vectra 1994 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Am si eu aceasi problema,am curatat tot am schimbat bujii,fise,toate filtrele,am scos de tot toba finala,cureaua de transmisie si cea de distributie impreuna cu intinzatorul le-am scimbat plus rulmenti alternator am pus-o pe tester unde mi-au spus ca toate sunt bune iar timpul de raspuns al injectoarelor este f. bun,Dar degeaba tot nu am scapat de tremuratul ala in relanti,poate are cineva o solutie ca eu nu mai stiu ce sa-i mai fac(vectra a 1994, c20ne)Multumiri anticipate!
  • wwwcvro

  • Mesaje scrise: 196
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 1991 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Am vorbit cu un mecanic pe tema asta cu tremuratul si zicea ceva de genul ca o supapa de evacuare nu mai inchide bine...
  • daniel0001

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Dorohoi
  • Masina: Vectra 1994 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Da,dar atunci compresia ar trebui sa fie mica sau diferita de la un piston la altul pe cand la mine e buna
  • apachée

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1994 C14SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Verificati si prinderile motorului si a cutiei de viteze de sasiu, se poate sa fie imbatrinite tampoanele alea de cauciuc sau suruburile slabite...
  • daniel0001

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Dorohoi
  • Masina: Vectra 1994 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Motorul pare destul de teapan,nu-l poti misca usor cu mana dar oricum am sa verific.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR