Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • eddiy

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2009

  • Mesaj Privat
salutare si inainte de toate vreau sa spun ca am rasfoit toate topicurile referitoare la climatizare dar problema mea pe nicaieri..avem in felul urmator,vectra b 2001/y20dth/climatronic.. am dat jos motorasul aerotermei pt ca nu mai mergea deloc, posibil vreo siguranta termica arsa in motoras,am strapat borna de minus cu infasurarea aferenta,motorasul merge bine, problema este : dupa montarea acestuia inapoi, el se invarte corespunzator treptelor de putere selectate, insa , aer prin grile foarte slab..am verificat daca nu cumva se invarte invers,desi nu cred ca mufa aia permitea si o introducere invers a ei, insa sensul de rotatie este corect..cu toate astea, chiar si la viteza maxima,treapta 9 , abia se simte ca intra putin aer, mentionez ca inainte de demontare baga aer normal..rugamintea mea ar fi ca cineva sa imi dea o indicatie unde am gresit, ce s-ar fi putut intampla, am incercat sa etansez zic eu bine capacul ala de pe ansamblul motoras/ventilator, oare aia sa fie problema,sau vreo clapeta inchisa pe undeva,nu prea mai am idei, mulltumesc anticipat pt orice raspuns..
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR