Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Racire
  • danieldragnuta

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Salutare! Am si eu o problema destul de neplacuta la Astra mea cu climatronicul,a ramas blocata pe comanda picioare si pe grilele din fata...pe dezaburire parbriz nu vrea deloc...si e foarte neplacut pentru ca vlse aburesc foarte tare geamurile. Intrebarea ar fi urmatoarea,cum ajung la clapeta ? Unde este pozitionata ? Si daca a mai intalnit cineva problema asta?
Am mai cautat pe forum despre problema asta ,dar nu am gasit nimic asemanator...parca cineva i-a dat restart la climatronic...dar la mine nu a avut rezultat.

Cod(uri) eroare:
----
Model: Astra
An fabricatie: 2002
Cod motor: Z18XE
  • bgdrom

  • Mesaje scrise: 228
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1991 c 16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Trebuie sa ajungi la clapetele de directionare ale aerului si sa vezi ce se intampla acolo. Ma tem ca trebuie dat bordul jos, nu pot spune cu certitudine fara sa vad .Dar in cele mai multe cazuri carcasa cu aeroterma si distributia aerului sunt sub bord.
Clapetele respective sunt comandate electric de niste motorase care primmesc comanda de la climatronic in functie de selectarea dorita.
Posibil clapeta blocata motoras defect sau chiar climatronicul in sine. Mergi la un electrician auto .
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Racire

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR