Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • draganalex

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2002 Y22DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Salut, am si eu urmatoarele nelamuri in legatura cu Vectra B Caravan Y22DTR din 2001 si anume:
1) Ma intereseaza daca pot sa fac sa se stinga luminile din usi + plafoniera dupa un anumit timp. Cand deschid usa se aprinde acea lumita si sta aprinsa atat timp cat usa este deschisa iar asta nu imi place deloc, mai ales daca mergi (de exemplu la gratar Smile)) ) si iti tii toate usile deschise ca se se mai aeriseasca interiorul. Exista vreo modalitate de a le putea face sa se stinga automat dupa un timp (de exemplu 5 min) chiar daca usile sunt deschise ?

2)As vrea, daca se poate, sa imi spuneti cum pot sa fac sa mi se blocheze usile automat atunci cand depasesc viteza de 15-20 km/h. Mentionez ca masina are alarma montata din fabrica.

3)Imi puteti spune de unde pot sa gasec un manual de utilizare in limba romana/engleza pentru masina asta ? Eu am un manual dar este in limba germana.

Multumesc mult Smile
  • ablan

  • Mesaje scrise: 200
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Salut,
pentru 1) am eu raspuns. Daca lasi toate usile deschise si nu te joci la ele - adica inchis deschis - se inchid luminile dupa 20 de min daca nu ai cheia in contact.
  • draganalex

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2002 Y22DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2015

  • Mesaj Privat
am lasat usile deschise timp de 4-5 ore, timp in care nu m-am jucat cu ele .. pur si simplu stateau deschise si nu s-a stins lumina
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR