Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • AntonieG

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 1993 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Am vreo saptamana libera, si as vrea sa ma ocup putin de Astra mea. Prima chestie pe care vreau sa o fac este schimbarea distributiei, plus pompa de apa si termostatul. Piesele le am deja, iar mecanicul imi cere 200 de lei pentru operatiune. Nu zic ca e mult sau putin, fiecare isi estimeaza munca dupa cum considera. Insa, cu 200 de lei, as putea sa cumpar amortizoare noi pentru spate.

Intrebarea este, as putea sa fac asta acasa? Nu sunt chiar habarnist in ceea ce priveste masina, am montat si demontat destule pe la Astra mea, insa la distributie nu am umblat niciodata. Scule am, manual am, timp am.

E ceva anume ce ar trebui sa iau in considerare daca nu am mai schimbat distributia pana acum de unul singur? Motorul este cel mai simplu din categorie, fara aer conditionat sau servo.
  • dannymyc

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2016

  • Mesaj Privat

.. ceva spus in mare dar e la c16nz . Dar mai ales in primul rand trebuie sa ai tot ce iti trebuie la indemana .
  • 0va

  • Mesaje scrise: 950
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Nu e mare lucru. Iti trebuie o trusa cu scule si vreo ora la dspozitie.
Neaparat! Dupa ce ai montat cureaua si rola intinzatoare, destrangi bujiile, si rotesti de vreo 2-3 ori de la fulia de la vibrochen sa fii sigur ca se aliniaza cum trebuie la semne
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR